Poraz Omarske u Novom Gradu

Omarska je doživjela i četvrti uzastopni poraz. Iako je dva puta vodila Omarska na kraju je Slavila Sloboda sa 3:2.

Omarska je vrlo dobro ušla u utakmicu sa željom da se nadigrava. To se isplatilo već u 12. minutu. Nakon jednog kornera, Krecelj je šutirao, lopta se odbila do Rosića koji ju je pospremio u mrežu. U tridesetom minutu umalo 2:0 za Omarsku jer je Hrvaćanin na gol liniji pogodio štopera domaćih. Umjesto uduplanja vođstva, Kantar u sledećem napadu postiže izjednačujući gol. Kantar ja sa 15 metara iskosa pogodio rašlje Jokićevog gola. Stekao se utisak da je malo i vjetar kumovao ovom pogotku.

Potom su po jednu šansu promašile obe ekipe. Krecelj je pogodio stativu, a napadač Slobode je dobro šutirao glavom, ali je bio zamalo neprecizan. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Panić je fauliran u šesnaestercu, a sudija Žarić je pokazao na penal. Siguran izvođač je bio Zdjelar, pa se na poluvrijeme otišlo sa vođstvom Omarske od 2:1.

Odmah na početku drugog poluvremena, domaći su odigrali jednu dobru i tečnu akciju, koju je završio usamljeni Vučen golom sa dva metra. Potom se Krecelj ponovo našao u odličnoj prilici ali nije postigao pogodak. Nakon toga, Sloboda je  potpuno dominirala  i svoju nadmoć je krunisala pobjedničkim golom u 65. minutu. Strijelac je bio Desnica, koji je pogodio sa 16 metara. Omarska je do kraja pokušala izjednačiti, Krecelj je promašio jednu povratnu loptu, Panić  je šutirao glavom,ali je lopta fijuknula kraj stative. U finišu susreta, isključen je Elijazović kod domaćih zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte. Ipak, po običaju Omarska nije uspjela iskoristiti igrača više. U poslednjim trenucima, priliku je imao i Nišević, ali se nije najbolje snašao i utakmica je završena pobjedom Slobode 3-2.

Nažalost ne ide, pa ne ide. I kada odigra loše i solidno i dobro, rezultat je uglavnom isti, Omarska izgubi. Defintivno je najveći problem u nepotrebnoj nervozi. Igrači mnogo vremena gube u međusobnoj galami, svađi i kada bi samo popravili taj segment igre, siguran sam da bi bilo mnogo više bodova.

Bilo kako bilo, mora se dalje, Omarska u sledećem kolu dočekuje odličnu ekipu Mladosti iz Donje Slatine, jednog od glavnih favorta za titulu.  Zbog izbora, utakmica će se odigrati u subotu, 6. oktobra.

Sloboda – Omarska 3:2

0:1 Rosić ‘12, 1:1 Kantar ‘30, 1:2 Zdjelar (pen) ‘46, 2:2 Vučen ‘49, 3:2 Desnica ‘65.

Sudija: Žarić Dragan (Kotor Varoš). Gledalaca:

Žuti kartoni: Desnica, Salkić (Sloboda) Zdjelar, Krecelj, Grahovac (Omarska). Crveni karton: Elijazović (Sloboda) u 81. minutu.

Sloboda: Kantar, Starčević, Salkić, Terzin, Zgonjanin, Desnica, Vučen (Novaković), Kantar, Elijazović, Nedimović (Davidović), Dodig

Omarska: Jokić, Panić, Zdjelar, Romanić B, Nišević D, Rosić, Krecelj, Grahovac, Anđić, Jokić Ma, Hrvaćanin.

Karanovac 4 : 2 Sloga(D)
Sloboda 3 : 2 Omarska
Mladost 0 : 1 Borac
Dubrave 1 : 0 Sloga(T)
Jedinstvo 0 : 0 Sloga(S)
Ljubić 1 : 1 Proleter