Kozara pregazila Drinu (video)

Na Gradskom stadionu u Gradišci danas je po ugodnom i sunčanom vremenu odigrana utakmica 8. kola I lige Republike Srpske u kojoj je FK Kozara pokazala vrlo dobru igru i savladala Drinu iz Zvornika sa 2-0.

Da imaju sam jedan cilj, a to je samo pobjeda nad gostima iz Zvornika pokazali su fudbaleri Kozare već od prvog minuta kada su krenuli sa centra. Već u 2. minuti šut isprobava Stjepanović, da bi isti igrač u 5. minuti nakon što je srušen Glišić pokušao i iz slobodnog udarca, ali isprečio se živi zid igrača Drine. U 9. minuti, nakon odličnog prodora Bunića sa desne strane, na loptu natrčava Novaković i dovodi Kozaru u vođstvo od 1-0. Samo dva minuta kasnije u šansi je Glišić, nakon prodora po lijevoj strani, ali golman Drine Bogićević izbacuje loptu u korner. Redaju se napadi Kozare, pokušava Jandrić, a nešto zatim poslije dodavanja Novakovića zamalo neprecizan je Radoja. U 28. minuti Radoja kreće sam pred Bogićevića, ali ga na sedamnaest metara ruši Jokić i sudija Gogić mu pokazuje crveni karton i Drina ostaje sa deset igrača na terenu. U 36. minuti odličan šut Jandrića, ali brani Bogićević, vjerovatno danas najbolji pojedinac Drine, koja prvi pokušaj ka golu Kozare ima u 38. minuti preko Markovića, ali Ilić lako hvata taj pokušaj. Do kraja poluvremena bilježimo pokušaje Radoje i Šakića, ali bez promjene rezultata i na odmor se odlazi minimalnim vođstvom Kozare.

Drugo poluvrijeme počinje mirnije, ali ne odustaju fudbaleri Kozare od napadačke igre. U 54. minuti nakon kornera odlično skače Kondić i glavom postiže gol za vođstvo od 2-0. Samo nekoliko minuta kasnije Bunić odlično pronalazi Glišića koji šutira glavom zamalo pored gola. Šut isprobava i Paštar, a ponovo Glišić odlično šutira glavom, loptu da ne uđe u gol krajnjim naporom spašava Bogićević. Nekoliko minuta traje pritisak Kozare, pokušavaju zaredom Glišić, Novaković, Radoja, Paštar, ali uspješno se brane gosti iz Zvornika. Pokušavaju Šakić i Radoja šutevima iz daljine, ali se rezultat do kraja utakmice ne mijenja i fudbaleri Kozare potpuno zasluženo dolaze pobjede.

Sljedeće 9. kolo prvenstva na rasporedu je u subotu 6. 10. 2018. godine. Fudbaleri Kozare putuju u Foču gdje ih dočekuje Sutjeska.

Kozara - Drina 2:0

FK Kozara (Gradiška): Ilić M., Raspudić B., Šakić M. (od 80. min. Petković V.), Radoja S., Glišić D., Jandrić S., Novakovic M. (od 86. min. Kremenović V.), Bunić N., Stjepanović N., Kondić A. (od 89. min. Petrović O.), Paštar M., trener Trivunović V., nisu igrali: Dončić D., Komljenović D., Lolić D., Gvozden S.

Drina (Zvornik): Bogićević M., Trifković S., Jevtić S., Ilić A. (od 67. min. Krstić M.), Mitrović V., Blagojević F. (od 37. min. Grahovac L.), Marković N. (od 76. min. Spasojević S.) Stupar S., Jokić M.

Željezničar Sport Team 2 : 1 Sutjeska
Kozara 2 : 0 Drina
Borac 2 : 0 Sloga
Tekstilac 3 : 1 Sloboda
Podrinje 3 : 2 Slavija