Vojvodini Super kup, Duško Čelica MVP

Superkup za rukometaše odigran u Mionici pripao je aktuelnom šampionu Srbije, ekipi Vojvodine. Sastav iz Novog Sada vodio je tokom cijelog susreta i pobjedom 26:20 došao do petog trofeja u ovom takmičenju.

Aktuelni šampion Srbije, Vojvodina, bolje je otvorila susret u Superkupu, pa je nakon četiri minuta igre na svom kontu imala +3, 4:1. Prednost Novosađana iznosila je najvećih +5, kada je sredinom prvog dijela igre za 9:4 pogodio Rajko Prodanović. Stevan Sretenović doveo je tim iz Niša na gol zaostatka na isteku 25. minuta susreta, ali je iskusni sastav iz Novog Sada sačuvao prednost do odlaska na odmor, 12:10.

Ključnu razliku Vojvodina je napravila u prvih osam minuta nastavka, serijom 4:0, što će se ispostaviti kao dovoljno da se dođe do petog trofeja u Superkupu. Najvećih +10 sastav iz Novog Sada imao je u 51. minutu, 23:13, dok Nišlije deset minuta nisu mogli da nađu put do mreže rivala. Raspoloženi kapiten Verkić na golu i efikasni Duško Čelica predvodili su tim Borisa Rojevića do pobjede, 26:20.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Duško Čelica sa osam pogodaka, dok se u timu iz Niša istakao Nemanja Živković, kojije bio precizan šest puta.

Vojvodina – Železničar 1949 26:20 (12:10)

Dvorana: Sportska hala Mionica

Sudije: Marko Boričić – Dejan Marković

Vojvodina: Ovčina 2, Milić, Mirković 2, Čelica 8, Potpara 1, Perović, Anđelković, Marijanac 1, Ratković, Prodanović 3, Tomić 1, Stanković, Trkulja 2, Verkić 16 odbrana, Milašević, Grozdanić 6

Železničar 1949: Mihaljević, Milovanović 2, Potkonjak, Sretenović 4, Mađar, Vejin 1, Lazić 4 odbrane, Milosavljević 1, Živković 6, Stošić 1 odbrana, Spasić 5, Jevtić, Damjanović 1, Kljajić, Banduka, Pavlović

Semafor: 2:0 (2.) 4:1 (4.) 9:4 (15.) 9:7 (22.) 10:9 (25.) 12:10 (30.) 17:11 (38.) 23:13 (51.) 26:20 (60.)