Rudar zasluženo trijumfovao u Istočnom Sarajevu

Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su danas u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 2:0 u utakmici 9. kola Prve lige Republike Srpske.

Domaći su u ovaj meč ušli bez najboljeg strijelca, Zorana Kokota i defanzivca Aleksandra Pušare, pa je Goran Simić bio primoran da traži neka druga rješenja u igri.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga uzbudljivog u susretu. Slavija je nekako pokušavala da napadne. Već u prvoj minuti poslije prodora Pušare prijeti glavom Radovanović, no Hamzabegović je siguran. Par minuta kasnije poslije sjajne lopte Vučine Šćepanovića u prilici je Popovac no ponovo je Hamzabegović na visini zadatka.

Praktično, to su bile i najbolje šanse u prvom poluvremenu. Gosti nisu uspjevali da priđu Nedžiboviću, ali istovremeno ni Slavija nije bila konkretna u tim završnim akcijama, pa nisu uspjevali da ugroze Hamzabegovića.

Sredinom prvog poluvremena tražili su domaći i penal zbog prekršaja nad Arbinjom, no ni Njegomirović, ni prvi pomoćnik Tomislav Gračanin nisu bili mišljenja da je to penal.

I onda u drugom poluvremenu Rudar ulazi mnogo bolje, angažovanije, konkretnije i već u 50. minutu dolaze do prednosti. Iskoristili su potpunu dekoncetraciju u odbrani Slavije i preko Mileta Kovačevića stigli do lakog gola za 0:1. Samo četiri minute kasnije već je 2:0 za Prijedorčane. Haris Lezić je sa nešto više od dvadeset metara gađao pored živog zida i precizno pogodio za novo slavlje Rudara.

Tek u 78. minutu Slavija prvi put opasnije prijeti u drugom poluvremenu. Bojan Taušan, tek što je ušao u igru, šutira po zemlji, ali je Hamzabegović budan, i uspjeva da odbrani taj šut.

U 85. minutu u glavnoj ulozi je ponovo Haris Lezić. Defanzivac gostiju dobio je priliku da ponovo Sokolovima zaprijeti iz slobodnog udarca, nakon što je Njegomirović na nekih dvadesetak metara od gola svirnuo igranje rukom. Uradio je to Lezić jako dobro, ali je ovaj put lopta ostala na prečki Slavijinog gola.

Ujedno, to je bila i posljednja prilika na ovom meču, pa je Rudar stigao do zaslužene pobjede u Istočnom Sarajevu.

SLAVIJA – RUDAR 0:2 (0:0)