Zvijezda 09 stigla do prve pobjede u Premijer ligi

Izabranici Zlatana Nalića dočekali su fenjeraša lige Zvijezdu 09, no na kraju su upravo Crveno - crni pognutih glava napustili Rudarsku 2. Imali su domaćini terensku inicijativu od početka meča, u 11. minuti Vasiljeviću udarac brani Erić, a dvije minute kasnije Čulum ispred Barabana čisi jednu loptu nakon udarca Vidovića.

Umjesto da vode, Tuzlaci su brzo vadili loptu iz svoje mreže. Brza tranzicija Zvijezde po lijevoj strani preko Govedarice, lopta dolazi do Husića kome nije bilo teško da između tri igrača Slobode pošalje loptu pod prečku domaćina.

U durgom poluvremenu Sloboda je nastavila da atakuje na gol gostiju koji se dobro brane, a koji su ponovo iz jedne brze tranzicije povisilo vodstvo. Husić je pretrčao četrdesetak metara, Vasiljević ga nije uspio osujetiti da lijevom nogom matira Vukliša za 0:2.

Dvije minute kasnije Zukić je imao priliku da smanji vodstvo, ali sa par metara njegov udarac brani Erić. Isti igrač dvije minute kasnije u padu šutira preko gola.

Nakon ovih promašaja, Husić je kaznio domaćine. Na asistenciju Osmanagića polulobom je matirao Vukliša za 0:3. Do kraja meča izdvajamo jo dvije šanse na obje strane. Vidović je makazicama u 71. kinuti pogodio prečku, a u 88. minuti na suprtonoj strani Vukliš brani neometan udarac Osmanagića.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo