11.10.2018 Piše: Rade Obradović Foto: Fb/ Jovica Vukadin

Liga rekreativaca: Šampion ubjedljiv

U subotu je u SC Olimp odigrano 2. kolo Lige rekreativaca za sezonu 2018/19, a vidjeli smo nekoliko vrlo zanimljivih duela.

Nakon dva odigrana kola, na čelu karavana je aktuelni šampion, Vodovod 9. januar, nakon ubjedljive pobjede nad Andžićem. Pored Vodovoda, stopostotni su i Zlatna zemlja, Dalibran i Kafe Flamingo/Nero. Ovog puta odigrane su sve planirane utakmice, a pravdu su dijelili Aleksandar Skoko i Srđan Kusmuk.

Treće kolo je na programu u nedjelju, 14. oktobra, od 11:00 do 17:00 časova.

Strijelci za Kafe Roma: Bojan Topalović, Mirko Jovančić

Igrač utakmice: Rajko Koprivica (Kafe Pavle)

Kafe Pavle: Vladanko Zeković, Vladimir Kulašinac (k), Damjan Sukara, Rajko Koprivica, Zoran Kuzmanović, LJubo Dilberović

Kafe Roma: Nikola Radan, Dražen Maunaga, Mirko Jovančić, Ognjen Milinković, Đorđe Radan, Bojan Topalović (k), Aleksandar Gunjak

Drugo kolo je otvoreno "derbijem kafića", a u vrlo neizvjesnoj utakmici tri boda je ubilježio Kafe Pavle. Igrači Pavla su na poluvremenu imali prednost od 2:0, ali već početkom drugog poluvremena Roma u razmaku od tri minuta stiže do izjednačenja i uvodi nas u neizvjesnu završnicu. Četiri minute prije kraja pobjedu Pavlu donosi odlični Rajko Koprivica, a sjajno izdanje mu je donijelo i zvanje igrača utakmice.

Kafe Flamingo/Nero - Sjetlina 2:1 (1:1)

Strijelac za Kafe Flamingo/Nero: Marko Samardžić 2x

Strijelac za Sjetlinu: Stefan Tadić

Crveni kartoni: Stefan Tadić, Bojan Brčkalo (Sjetlina), Nemanja Obradović (Kafe Flamingo/Nero)

Igrač utakmice: Marko Samardžić (Kafe Flamingo/Nero)

Kafe Flamingo/Nero: Nebojša Rudić, Nemanja Obradović, Arsen Hršum, Igor Obradović, Srđan Jokić, Marko Radović, Marko Samardžić (k), Miloš Čolaković

Sjetlina: Nemanja Govedarica, Goran Batković, Ognjen Mađarević, Dražen Kusmuk (k), Nenad Tadić, Bojan Brčkalo, Stefan Tadić, Vladimir Čavarkapa

Vrlo uzbudljivu i neizvjesnu predstavu su nam pružili i Flamingo/Nero i Sjetlina. Već nakon sedam minuta igre na semaforu je stajalo 1:1, a do kraja susreta su i jedni i drugi igrali vrlo oprezno i odmjereno. Ipak, Flamingo/Nero stiže do pobjede drugim golom svog kapitena, Marka Samardžića, polovinom drugog perioda. Sijenku na odličan meč nisu bacila ni tri isključenja u posljednjem minutu meča, a pomenuti Samardžić je, očekivano, i igrač utakmice.

Andžić - Vodovod 9. januar 3:8 (1:3)

Strijelci za Andžić: Darko Jokić, Đorđe Cicović, Dragan Cicović

Strijelci za Vodovod 9. januar: Đorđe Lackanović 2x, Duško Šehovac, Milan Čvoro 2x, Stefan Tomović 2x, Petar Živković

Žuti karton: Dragan Cicović (Andžić)

Igrač utakmice: Milan Čvoro (Vodovod 9. januar)

Andžić: Đorđe Cicović (k), Nemanja Subotić, Vukašin Divljan, Darko Jokić, Miloš Srdanović, Željko Jovičić, Miloš Lakić, Dragan Cicović

Vodovod 9. januar: LJubiša Kucalović, Branislav Guja, Duško Šehovac (k), Boris Palamar, Luka Božović, Đorđe Lackanović, Milan Čvoro, Stefan Tomović, Petar Živković

U prvoj takmičarskoj utakmici u novoj sezoni (prvu dobili službenim rezultatom), Vodovod 9. januar je opravdao ulogu favorita i najavio velike ambicije i ove sezone. Svi igrači aktuelnog šampiona su bili vrlo raspoloženi za igru, a čak trojica su postigli po dva pogotka. Milan Čvoro, jedan od dvostrukih strijelaca, je proglašen najboljim akterom meča.

MDM - Radis 4:4 (1:1)

Strijelci za MDM: Nenad Rebrinović, Bojan Petrović 2x, Marko Ždrale

Strijelci za Radis: Boris Jakovljević, Branko Popović, Siniša Vuksanović, Vladan Kovačević

Žuti karton: Boris Jakovljević (Radis)

Igrač utakmice: Bojan Petrović (MDM)

MDM: Aleksandar Rističević, Nenad Rebrinović, Bojan Petrović, Bojan Ćorluka, Goran Ćorluka (k), Đorđe Gračanin, Marko Ždrale

Radis: Đorđe Tešanović, Nebojša Štrbac (k), Aleksandar Okuka, SIniša Vuksanović, Vladan Kovačević, Branko Popović, Aleksandar Bogdanović, Boris Jakovljević

Sa dramom je nastavljeno na susretu MDM-a i Radisa, na kom smo vidjeli jedinu podjelu bodova u ovom kolu. I nakon prvog poluvremena bilo je neriješeno, a u drugom poluvremenu smo vidjeli pravi rolerkoster u kojem su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu. Stiče se utisak da i jedni i drugi mogu biti zadovoljni remijem, a igrač utakmice je Bojan Petrović, dvostruki strijelac za MDM. Odličnu partiju je pružio i čuvar mreže njegove ekipe, Aleksandar Rističević, koji je proglašen najboljim golmanom kola.

Olimp - Dalibran 2:4 (0:1)

Strijelci za Olimp: Nemanja Knežević, Mladen Janković

Strijelci za Dalibran: Bojan Ilić 2x, Sretko Vuksanović 2x

Žuti karton: Srboljub Tadić (Olimp)

Igrač utakmice: Bojan Ilić (Dalibran)

Olimp: Radenko Kovačević, Nenad Zeković, Janko Kovačević, Srboljub Tadić, Mladen Janković (k), Nemanja Slijepčević, Nemanja Knežević

Dalibran: Nenad Janković, Jovica Vukadin, Nenad Samardžić, Sretko Vuksanović (k), Bojan Ilić, Đorđe Grubačić

Dalibran je opravdao ulogu favorita protiv Olimpa, ali im nije bilo nimalo lako da dođu do nje. Olimp se odlično držao većim tokom utakmice, ali Dalibran konačno lomi obruč u finišu u takmice i stiže do pobjede. Dalibran su do pobjede vodile "stare kajle" Bojan Ilić i Sretko Vuksanović, a za igrača utakmice, kao i za igrača kola, je proglašen Ilić.

Zlatna zemlja - Daiwa 3:0 (0:0)

Strijelci za Zlatnu zemlju: Filip Škipina, Radomir Pržulj, Siniša Karišik

Žuti karton: Kristijan Vasilić (Zlatna zemlja)

Igrač utakmice: Filip Škipina (Zlatna zemlja)

Zlatna zemlja: Milan Vuković, Dragan Vukadin (k), Filip Škipina, Nedeljko Tanasković, Milan Dragaš, Siniša Karišik, Predrag Karišik, Kristijan Vasilić, Radomir Pržulj

Daiwa: Milan Skoko, Darko Regoje (k), Miroslav Lazarević, Siniša Golijanin, Stanislav Guja, Milan Stanišić, Nikola Skokić

Kolo su zatvorili Zlatna zemlja i Daiwa, a i Zlatna zemlja je u prvoj takmičarskoj utakmici došla do tri boda. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u drugom Zlatna zemlja pali motore i dolazi do vrijedne pobjede. Igrač utakmice je Filip Škipina, strijelac prvog pogotka na meču.