EL: Yugo-Bajern nemoćan protiv Efesa

Košarkaši Efesa savladali su Bajern u Minhenu u prvom kolu Evrolige, rezultatom 90-71.

Bajern je dobro otvorio susret. Vodili su konstantno na startu meča. Imali su i pet poena prednosti ali Efes je dobro odigrao završnicu prvog perioda. Ipak, Bajern je dobio prvi period sa 19-18. U drugom periodu, Efes se raspucao. Motum je pogodio dvije trojke, Micić i Plajs pogađali su trojke, Larkin i Balbaj su se razigrali i gosti su došli do +11. Do kraja prvog perioda, Bajern se koliko toliko vratio. Zahvaljujući Stefanu Joviću ostali su u životu i na odmor su otišli sa sedam poena zaostatka.

U nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa. Efes je furozno otvorio drugo poluvrijeme. Pogađali su sve što su šutnuli a Bajern je izgledao jako loše. Nakon trećeg peiroda, Efes je imao 21 poen prednosti. Poslednji period bio je puka formalnost. Igralo se jer se igrati moralo a Bajern nije imao ni promil šanse da nešto napravi. Efes je mirno priveo meč kraju i došao je do pobjede.

Efes je do pobjede predvodio Motum sa 14 poena dok je Đedović bio najefikasniji kod Bajerna sa 17 poena.