Iskra bolja od Banjaluke

Fudbalerke Iskre iz Bugojna pravo su osvježenje u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine ove sezone, a i nakon sedmog kola fudbalerke Iskre su i dalje bez poraza.

Danas su na domaćem terenu bile bolje od ŽFK Banja Luka, a na kraju utakmice rezultat je glasio 4:0 za Iskru.

Domaće je u vodstvo dovela, već u četvrtoj minuti susreta, ove sezone sjajna Marina Lukić. Do drugog gola danas Iskra je stigla u 18. minuti utakmice preko Merime Gradinović, a s tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku utakmice u 63. minuti za 3:0 pogodila je Merima Alibašić, a konačnih 4:0 nekoliko minuta prije kraja utakmice postavila je Zerina Piskić. Treba spomenuti i da je mlada Elma Kundić opet uspjela odbraniti gol i sačuvati svoju mrežu. Ovo je šesta pobjeda Iskre u nizu i trenutno imaju 18 bodova uz gol razliku 18:4.

Emina 8 : 0 Gradina
SFK 2000 8 : 0 Radnik Bumerang
Iskra 4 : 0 Banja Luka
Lokomotiva 8 : 2 Alfa Modriča