Plemići kratkih rukava u Doboju

Rukometaši Sloge su na otvaranju sezone pred svojom publikom savladali ekipu Zrinjskog iz Mostara rezultatom 32:27 (17:12). Tako su se iskupili za poraz u prvom kolu protiv Leotara u Trebinju.

Sloga je trijumf ovjerila u prvom poluvremenu. Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su vođstvo od  dva gola razlike sve do 8.minuta (3:5). Od  tog trenutka Sloga ubacuje u brzinu više i serijom 6:0 prelazi u vođstvo 9:5 (15.minut). Pa je trener Mostaraca bio primoran da zatraži tajm aut. Seriju domaćih prekinuo je Mladen Bošković u 17.minutu. (9:6). Do odlaska na odmor Sloga je povećala prednost na 17:12.

U nastavku Sloga je održavala stečenu prednost. Izvrstan je bio iskusni Vladimir Stanković koji je postizao golove, od njega su polazile sve akcije. Najveću prednost Dobojlije su imale u 52.minutu koja je iznosila sedam golova razlike 30:23. Gosti su uspjeli samo da  tu razliku do kraja uttakmice smanje za konačnih 32:27.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bili su Vladimir Stanković sa deset i Velibor Manjić sa šest golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Marijan Marić sa 8, te Bernard Mandarić i Mladen Bošković sa po 6.

SLOGA (D) – ZRINJSKI 32:27 (17:12)

Dvorana: srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Džemal Ćedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža). Delegat: Dragoja Banović (Prijedor). Sedmerci: Sloga (D) 3(1), Zrinjski 3(3). Isključenja: Sloga (D) 12, Zrinjski 8.minuta

SLOGA (D): Bogdanović (10 odbrana), Zekić 2, Đurđević, Krajišnik, Tulendić 2, Ivanović 5(1), Stanković 10, Petković, Bajović, Pavlov 5, Miličević, Vještica, Karanović 2, Ristić, Manjić 6. Trener: Danko Panić.

ZRINJSKI: Šaravanja, Doko, Perić, Bošković 6, Mandarić 6(3), Marić 8, Kozina, Primorac, Paradžik, Ivanović 1, Babić, Grbavac (4 odbrane, sedmerac), Pavlović 1, Grgić 3, Kožulj 1, Džeba 1. Trener: Dario Pušić.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga Doboj).

Sloga(D) 32 : 27 Zrinjski
Gračanica 27 : 25 Vogošća Poljine Hills
Lokomotiva 29 : 25 Goražde
Borac M:TEL 26 : 25 Derventa
Maglaj 29 : 25 Sloga(GV-U)
Konjuh 31 : 27 Bosna
Leotar 40 : 33 Slavija