Kanonada Bokelja, Mladost slavila u derbiju

Fudbaleri Bokelja ostali su lideri Druge crnogorske lige nakon mečeva 12. runde, pošto su u Beranama deklasirali istoimeni domaći tim rezultatom 6:0.

Kotorani su slavili golovima Matije Pejovića u 14, Dejana Pepića u 21. i 54, Petra Čavora u 28, Luke Klikovca u 52. i rezerviste Sava Gazivode u 71. minutu.

Direktan duel za drugu poziciju odigran je na stadionu Solila, a radovala se ekipa lješkopoljske Mladosti. Gosti su minimalno savladali Igalo pogotkom Anđelka Jovanovića u 50.minutu.

Jezero i Jedinstvo igrali su u Plavu 0:0, dok je Kom na svom terenu savladao Dečić 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Mirza Hot u 6. minutu.

Pobjedu u gostima upisao je Otrant-Olimpik, koji je u Tivtu slavio protiv Arsenala 3:1.

Bokelj je, poslije 12. kola, prvi na tabeli sa 25 bodova. Mladost je druga sa 23, Igalo je osvojilo 18, a bod manje četvrtoplasirani Kom. Po 16 bodova osvojili su Arsenal i Jedinstvo.