EL: Istorijska pobjeda Gran Kanarije

Košarkaši Gran Kanarije došli su do istorijske pobjede u Evroligi, savladavši Barsu na svom terenu sa 87-86.

Barsa je dobro otvorila meč. Nametnuli su svoj ritam od starta utakmice i rano su se odvojili na osam poena prednost. Tu prednost sačuvali su do kraja prvog perioda. U drugom periodu totalno druga slika na terenu. Granka je bila sve sigurnija i sigurnija. Domaći su topili vodstvo Barse te su do poluvremena došli do izjednačenja (44-44).

U trećem periodu viđena je dobra košarka sa obje strane. Većim dijelom ovog perioda Barsa je imala prednost ali Granka je bila u igri cijelo vrijeme. Barsa je bolju igru krunisala sa pet poena prednost, pred odlučujućih deset minuta. Barsa je i u poslednjoj dionici održavala vodstvo. Imali su i sedam poena prednosti. Međutim, ponovo su sebi zakomplikovali život i dozvolili da meč uđe u neizjvesnu završnicu. Klevin Hana pogodio je bacanja na tri sekunde do kraja i donio je vodstvo svom timu. Barsa je imala napad za pobjedu ali Pengos je promašio šut za trijumf i Granka je došla do istorijske pobjede.

Domaće je do pobjede predvodio Evans sa 19 poena dok je Kjurik postigao 24 poena za goste.