17.10.2018 Piše: Rade Obradović Foto: Fb/Jovica Vukadin

Liga rekreativaca: Favoriti sigurni

U nedjelju je u SC Olimp odigrano 3. kolo Lige rekreativaca, a obilježili su ga pobjede favorita i kiša golova na gotovo svim mečevima.

Vodovod 9. januar, Dalibran i Zlatna zemlja su nastavili u pobjedničkom ritmu i ostaju na čelu karavana. Radis je torpedovao Olimp, MDM savladao Sjetlinu, a jedini "iks" su odigrali Daiwa i Kafe Flamingo/Nero. Ukupno je palo 46 pogodaka, a arbitri su bili Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko.

Četvrto kolo je na programu u nedjelju, 21. oktobra, u standardnim terminima.

Strijelci za Andžić: Đorđe Cicović, Dragan Cicović, Darko Jokić, LJubiša Cincar

Igrač utakmice: Đorđe Grubačić (Dalibran)

Dalibran: Nenad Janković, Jovica Vukadin, Bojan Ilić (k), Nenad Samardžić, Đorđe Grubačić, Dragan Bjelica

Andžić: Đorđe Cicović (k), Vukašin Divljan, Dragan Gašanović, Darko Jokić, Željko Jovičić, Nemanja Subotić, Dragan Cicović, Radoš Srdanović, LJubiša Cincar

Dalibran je još jednom bio siguran i opravdao ulogu favorita protiv Andžića. Andžić je imao prednost do pretposljednjeg minuta prvog poluvremena, kada Dalibran stiže do izjednačenja, a u drugom poluvremenu je postojao samo jedan tim na terenu. Heroj nove Dalibranove pobjede je jedan od najboljih golgetera lige, Đorđe Grubačić, strijelac čak četiri pogotka.

Daiwa - Kafe Flamingo/Nero 4:4 (1:3)

Strijelci za Daiwu: Siniša Golijanin 2x, Miroslav Lazarević, Darko Regoje

Strijelci za Kafe Flamingo/Nero: Igor Obradović, Miloš Čolaković, Veljko Aleksić 2x

Igrač utakmice: Darko Regoje (Daiwa)

Daiwa: Miroslav Plakalović, Nikola Skoko, Siniša Golijanin, Nikola Skokić, Miroslav Lazarević, Stanislav Guja, Darko Regoje (k), Srđan Delipara

Kafe Flamingo/Nero: Nemanja Šuko, Veljko Aleksić (k), Srđan Jokić, Marko Radović, Igor Obradović, Nebojša Rudić, Marko Samardžić, Miloš Čolaković, Miroslav Đerić

Utakmicu za infarkt odigrali su Daiwa i Flamingo/Nero i na kraju podijelili bodove. Prvo je Flamingo/Nero došao do prednosti od 0:3, zatim Daiwa uspjeva da stigne do izjednačenja, a drama svoj vrhunac dostiže u posljednjem minutu meča. Najprije Flamingosi stižu do prednosti, a već u sljedećem napadu i bukvalno posljednjim trenucima meča Darko Regoje donosi izjednačenje Daiwi. Ovo je bila ubjedljivo najuzbudljivija utakmica u ovom kolu, vjerovatno u dosadašnjem toku sezone, a igrač utakmice je pomenuti Regoje, kapiten Daiwe.

Kafe Roma - Zlatna zemlja 1:3 (1:1)

Strijelac za Kafe Romu: Mirko Jovančić

Strijelci za Zlatnu zemlju: Predrag Karišik, Filip Škipina, Milan Dragaš

Žuti kartoni: Bojan Jojić, Mirko Jovančić (Kafe Roma)

Igrač utakmice: Filip Škipina (Zlatna zemlja)

Kafe Roma: Milan Gojković, Dražen Maunaga, Radivoje Maunaga, Aleksandar Gunjak (k), Ognjen Milinković, Bojan Jojić, Bojan Topalović, Đorđe Radan, Mirko Jovančić

Zlatna zemlja je ubilježila i treću pobjedu u sezoni, ovaj put protiv Kafe Roma. Na poluvremenu je na snazi bio rezultat 1:1, a u finišu susreta Zlatna zemlja dodaje gas i postiže dva gola za novi trijumf. Najbolji pojedinac meča je Filip Škipina, vedeta Zlatne zemlje.

Vodovod 9. januar - Kafe Pavle 3:2 (1:1)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Milan Čvoro, Đorđe Lackanović 2x

Strijelac za Kafe Pavle: Vladimir Kulašinac 2x

Igrač utakmice: Đorđe Lackanović (Vodovod 9. januar)

Vodovod 9. januar: Milan Janković, Duško Šehovac (k), Luka Božović, Milan Čvoro, Đorđe Lackanović, Petar Živković, Stefan Tomović

Kafe Pavle: Ognjen Jolović, Vladimir Kulašinac (k), Nemanja Bjelogrlić, Rajko Koprivica, Damjan Sukara, LJubo Dilberović, Branislav Guja

I aktuelni šampion je ostao na pobjedničkom kolosijeku i ubilježio tri boda protiv Kafe Pavla. Nakon egala u prvom poluvremenu, u drugom Vodovod pali motore i stiže do pobjede, iako se Pavle pokazao kao tvrd orah. Igrač utakmice i igrač kola je vedeta Vodovoda Đorđe Lackanović.

Sjetlina - MDM 4:5 (1:2)

Strijelci za Sjetlinu: Ognjen Mađarević, Nemanja Govedarica 3x

Strijelci za MDM: Bojan Petrović, Nenad Rebrinović, Đorđe Gračanin, Dražan Kusmuk (ag), Marko Ždrale

Igrač utakmice: Đorđe Gračanin (MDM)

Sjetlina: Dražen Lakić, Goran Batković, Ognjen Mađarević, Dražan Kusmuk (k), Nemanja Govedarica, Nenad Tadić

MDM: Mićo Petrović, Bojan Petrović, Bojan Ćorluka, Janko Jokić, Marko Ždrale, Goran Ćorluka (k), Nenad Rebrinović, Đorđe Gračanin

MDM je savladao Sjetlinu i stigao do prve pobjede u sezoni. Vidjeli smo goleadu, a MDM je manje-više cijelim tokom susreta imao sigurnu prednost, i nisu dopustili Sjetlini da se primakne. Sjetlini nije pomogao ni het-trik Nemanje Govedarice, a igrač utakmice je Đorđe Gračanin iz pobjedničke ekipe.

Radis - Olimp 8:2 (3:0)

Strijelci za Radis: Boris Jakovljević 2x, Vladan Kovačević, Nebojša Štrbac, Branko Popović 3x, Mile Vasić

Strijelci za Olimp: Nemanja Slijepčević, Bojan Gluhović

Žuti karton: Branko Popović (Radis)

Igrač utakmice: Branko Popović (Radis)

Radis: Đorđe Tešanović, Branko Popović, Vladan Kovačević, Mile Vasić, Nebojša Štrbac (k), Boris Jakovljević, Siniša Vuksanović

Olimp: Radenko Kovačević, Mladen Janković (k), Nemanja Slijepčević, Janko Kovačević, Bojan Gluhović, Srpko Tadić, Dušan Gazivoda

Program je zatvoren ubjedljivom pobjedom Radisa nad Olimpom. Sve je išlo od noge igračima Radisa, manje-više svi su bili vrlo raspoloženi za igru i apsolutno zasluženo su došli do ovako ubjedljivog trijumfa. Igrač utakmice je trostruki strijelac Branko Popović, a istakao se i Đorđe Tešanović, čuvar mreže Radisa, koji je proglašen najboljim golmanom kola.