EL: Fener savladao Himki

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Himki sa 93-85 u drugom kolu Evrolige.

Utakmica je počela u efikasnom i dosta izjednačenom ritmu. Fener je preuzimao stvar u svoje ruke kako je vrijeme prolazilo. Do kraja prvog perioda, otišli su na +7. U drugom periodu su konstantno bili u prednosti. Međutim, Himki se nije predavao. Trojke su goste ostavljale u životu i u jednom momentu šutirali su ih 10/14. Ipak, bolju igru u prvom poluvremenu Fener je na kraju kruniosa sa dvocifrenom prednošću. Na poluvremenu su vodili 54-43.

Himki se nije lako predao. Krenuli su u nastavak sa serijom 10-0 i prišli su samo na poen zaostatka. Do kraja trećeg perioda viđena je velika borba ali je Fener zadržao prednost. Na početku poslednjeg perioda, Himki je uspio doći do izjednačenja. Ipak, Fener je zaigra mnogo bolje u odbrani, Šved je počeo da gubi lopte i prednost Fenera se povećavala. Na kraju je bilo 93-85.

Meli je predvodio Fene r do pobjede sa 16 poena dok je Šved imao 26 poena za goste.