Prva pobjeda Sokolica

U četvrtom kolu odbojkaškog šampionata Republike Srpske u Derventi su igrali domaća Dervetna i Slavija iz Istočnog Sarajeva. Igračice Dervente nisu bile težak protivnik Slavii. Gošće su mnogo bolje otvorile utakmicu i prvi set dobile lako,  srezultatom 10:25.

Drugi set igračice Slavije su bile takođe mnogo kvalittenije, hrabrije, organizovanije i došle do 0:2. Taj set su dobile sa 20:25.

Treći je takođe protekao u nadmoćnosti igračica Jovice Tošića i Slavice Govedarice. Dobile su ga sa 13:25 i bilo je to konačnih 0:3.

Domaćin se potrudio da sve bude na vrhunskom nivou, a gošćama su poklonile plišanog medu. Preuzela ga je Anđela Kovač.

Na ovom linku pogledajte fotorafije sa ovog meča, ali još nekih iz šampionata Republike Srpske,četvrto kolo, Prva liga,. Druge lige, pionorsi šampionat...

Derventa - Slavija  0:3 (25:10 ,20:25,13:25)

Prvi sudija: Danijel Bandulaja (Banjaluka). Drugi sudija: Srđan Cvijanović (Modriča). Delegat:  Branislav Bošnjak (Prnjavor).

Derventa: Marija Malić, Sanja Kovačević, Jovana Pećanac, Andrea Smiljić, Jelena Holovka, Maja Živković, Dragana Babić, Jelena Kulaga, Magdalena Malić, Nikolina Cvjetković.

Slavija: Maja Pandurević, Ivana Močević, Milica Rundić, Maja Ikić, Teodora Vidaović, Maja Jasika, Jovana Samardžija, Anđela Kovač, Dajana Božić, Sara Okilejivić, Ana Oro, Dajana Sikima. Strener: Jovica Tošić. Asistent: Slavica Govedarica.

Ljubinje 3 : 2 Hercegovac
Derventa 0 : 3 Slavija
Kozara 2 : 3 Radnik
HE na Drini 3 : 0 Glasinac
Inova 3 : 0 Crvena zvijezda