Sa Volej slavio u gradskom derbiju

Odbojkašice SA Volley-a zabilježile su drugu pobjedu u drugom kolu, I FŽL A2. Odbojkašice SA Volley-a bile su bolje od sarajevskih odbojkašica OK "Centar ORT", rezultatom 3:2 u utakmici koja je obilovala brojnim preokretima.

SA Volley je prvi set riješio u svoju korist relativno lako 25:21, najviše zahvaljujući greškama protivničke ekipe. Drugi set nije nagovještavao dramu, jer je ekipa SA Volley ušla u set opušteno. Tada nastaje preokret gdje odbojkašice OK "Centar ORT" dolaze do pobjede rezultatom 25:19.

Rezultatska klackalica trajala je dugo i na kraju trećeg seta ekipa SA Volley rješava u svoju korist rezultatom 25:22. Četvrti set je ubjedljivo pripao odbojkašicama OK "Centar ORT" rezultatom 25:18. U petom setu ponovo su se probudile odbojkašice SA Volley-a i poslije velike borbe taj-brek rješavaju u svoju korist rezultatom 15:12.

Gradski derbi je prošao u duelu punom preokreta, želje i borbe sve do posljednjeg poena.

OK "Centar ORT" - SA Volley 2:3 ( 21:25, 25:19, 22:25,
25:18, 12:15)

Sa Volley: Sara Omerović, Emina Hasanbegović, Lamija Djedović, Matea Božur, Mirna Kovač, Adna Husić, Naida Arslanagić,Lejla Nuhić, Naida Šuta, Dženeta Bašović, Suljić Adna.  Trener: Igor Benić Asistent: Dušan Benić.

OK "Centar ORT": Azra Osmanović, Ena Sobo, Sana Hondo, Kanita Kadušić, Asja Selmanagić, Altijana Kustura, Adna Hodžić, Amna Krnić, Neira Joldić, Uma Nuhbegović, Azra Alajbegović. Trener: Armin Bukvić

Delminium 3 : 0 Breza 1934
Ljubuški 3 : 2 Mostar 2
Čelik-R 3 : 0 Student
Centar ORT 2 : 3 Sa Volley