21.10.2018 Radio Nevesinje

Stara Hercegovina

Rukometaši Hercegovine ponovo su u pobjedničkom ritmu. Večeras su u okviru 5. kola savladali ORK Borac 30:27 i tako ostali u vrhu tabele. Nevesinjci su morali uložiti mnogo truda da savladaju kvalitetnu i dobro organizovanu ekipu iz Banjaluke koja godinama brusi talente za prvi tim Borca.

U prvom poluvremenu Hercegovina je ponovila greške iz susreta sa Drinom, tako da su gosti na odmor otišli sa minimalnim vođstvom. U nastavku, stvari su došle na svoje mjesto. Nevesinjska ekipa je zaigrala brže u napadu i sa serijom 8:2 potpuno preuzima kontrolu utakmice. Trener Kurteš je do kraja dao priliku i igračima sa klupe koji su solidno odradili povjerenu minutažu.

U redovima Hercegovine najefikasniji su bili Čabrilo sa osam i Dragović sa sedam golova. Kod gostiju se istakao Bubić sa sedam pogodaka.

U narednom kolu Nevesinjci gostuju u Čelincu.

HERCEGOVINA – ORK BORAC   30:27 (15:16)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 200. Sudije: Bjeljić, Tovilović (Doboj). Isključenja: Hercegovina (14 min), Borac ( 6 min). Sedmerci: Hercegovina: 3(1), Borac 4(3).

HERCEGOVINA: Stajić, Džidić, Bratić, R. Buha, Šarenac (2), Ivanović (4), Kovačević (1), Grahovac, Pantić, Dragović (7), Babić, Avdalović, Manigoda (3), Čabrilo (8), N. Buha (3), Vujadinović (2).

ORK BORAC: Sopko, Ivić, Ševa (1), Todorović (3), Sarić, Prestaš (2), Knežević (3), Perić (4), Bubić (7), Dragičević (4), Tepić (1), Tojčić (2).