Budućnost bolja od Student-Igokee

Košarkaši Student-igokee porazom su otvorili takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske. Bolji od njih bili su košarkaši Budućnosti u Bijeljini, rezultatom 77-63.

Budućnost je dobro otvorila meč i imali su prednost u prvih par minuta. Kako je vrijeme prolazilo, Student je igrao sve bolje. Nedeljković i Malešević pokrenuli su svoj tim koji je na kraju i dobio prvi period sa 23-21. U drugom periodu mnogo bolja igra domaće ekipe. Razigrao se Erkić, dobro su ga pratili i ostali saigrači i Budućnost je došla do 13 poena prednost. Do kraja prvog poluvremena gosti su se malo vratili ali je Budućnost imala devet poena prednosti na poluvremenu.

U drugom poluvremenu domaći su održavali vodstvo. Student se nije predavao. Probali su mladi momci Aleksandra Čikića da se vrate u igru. Međutim, nisu imali rešenja za raspoloženog Erkića. Prednost domaćih kretala se između 7 i 13 poena prednosti. Imali su gosti šansu u nekim momentima da se i više približe ali nisu šanse koristili. Na kraju su domaći mirno priveli meč kraju.

Budućnost je do pobjede predvodio Erkić sa 26 poena, 12 skokova, sedam ukradenih lopti, pet asistencija i tri blokade dok je Student predvodio Nedeljković sa 17 poena i devet skokova.