Tabanci trijumfalno preko Jadra

Tabanci, lider Područne lige Birač, nezaustavljivo gaze sve protivnike na putu ka jesenjoj tituli. Svoju osmu pobjedu u ovoj sezoni izabranici Vidoja Đurića upisali su na svom terenu, protiv Jadra iz Nove Kasabe, rezultatom 6:0.

Domaća ekipa je rano došla do vođstva od 1:0, već u 9. minutu. Marković je prošao po desnoj strani, izvanredno centrirao na desetak metara, a kapiten Milić iz prve volejom loptu poslao pod prečku. A onda  je  nastupilo zatišje, pred, kako se kasnije ispostavilo, kišu golova. Obje ekipe su bile inertne i igralo se većinom na sredini terena sve do 70. minuta kada Jokić, nakon kornera koji izvodi kapiten Tabanaca, glavom šalje loptu u desni ugao mreže gostiju iz Nove Kasabe, za 2:0. Sedam minuta kasnije domaći povećavaju prednost na 3:0 kada korner sa desne strane izvodi Milić, gostujući igrač izbija  loptu glavom na 20 metara gdje je prima Čabak i strahovitim udarcem  šalje pod prečku. Nije se dugo čekalo na novi pogodak. Razmijenivši dupli pas sa Lučićem na 20 metra, Jović prolazi odbranu Jadra i sa nekih 14 metara smješta  loptu u donji desni ugao mreže gostiju. Seriju pogodaka nastavlja Lučić u 84. minutu nakon što je izmijenio dupli pas sa Milićem i obišao golmana Hadžića. Tačku na ovaj meč stavlja Džafić čiji pogodak je bio pravo remek- djelo, nakon što je uzeo loptu na nekih 25 metara, nanizao cijelu odbranu Jadra i snažnim udarcem zatresao mrežu gostujuće ekipe za 6:0 i nova tri boda, a ukupno 24.

U taboru Tabanaca ističu da je pobjeda zaslužena.

„Iako smo u ovaj susret ušli oslabljeni, nismo dozvolili da nas to pokoleba, nego smo maksimalno koncentrisano išli ka svom cilju, a to je bila pobjeda. Mislim da smo u prethodnih osam kola pokazali da smo najspremnija i najkvalitetnija ekipa u ligi i siguran sam da ćemo u narednoj sezoni zaigrati u višem rangu takmičenja. Ovu pobjedu posvećujemo našem saigraču Milošu Matiću, koji je prije par dana teško povrijeđen u saobraćajnoj nesreći, sa željom da se što prije oporavi i zaigra u svom timu“, kazao je Vidoje Đurić, trener Tabanaca.

FK Tabanci

Tabanci – Jadar (Nova Kasaba) 6:0 (1:0)

Stadion u Tabancima

Gledalaca: 50

Sudija: Milan Spasojević (Zvornik)

Strijelci: 1:0 Milić u 9, 2:0 Jokić u 70, 3:0 Čabak u 77, 4:0 Jović u 80, 5:0 Lučić u 84, 6:0 Džafić u 86.

Žuti kartoni: Radovanović (Tabanci), Mustafić, Hasanović, Velić, Džekić (Jadar)

Tabanci: Stanojević, Marković, Krstić, Jokić, Tomić, Radovanović (od 74. Đurić), Džafić (od 86. Gajić), Milić, Lučić, Jović, Čabak

Trener: Vidoje Đurić

Jadar: Hadžić, Mustafić, Muškić, Orlović, Omerović, Hamidović (od 74. Ahmetović), Hirkić, Velić (od 62. Alić), Hasanović, Mustafić (od 84. Muratović), Džekić

Pecka 3 : 0 Jasenica
Jardan 3 : 2 Jadar
Tabanci 3 : 0 Polet
Budućnost 3 : 0 Branjevo