Trnovica i Milići podijelili bodove

Trnovica je za Miliće još jednom ostala neosvojiva. U 11. kolu regionalnog Istoka Milićani su, umjesto tri, koja bi ih odvela na lidersku poziciju, u Trnovici izvojevali samo bod i ovaj remi ih je koštao pada na treće mjesto. Utakmica u Trnovici bila je tvrda, borbena i teška, i za igranje i za navijače koji su bili na tribinama, tako da je neriješen rezultat, 1:1, sigurno i najpravedniji.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i visokim presingom nisu gostima dopuštali da se razigraju i da prikažu igru po kojoj su poznati. Iako su imali veći posjed lopte i više su željeli pobjedu, ipak nisu  uspijevali stvoriti neku izgledniju priliku. Uprkos pritisku domaćih, Milićani  uspijevaju da sačuvaju svoju mrežu, smiruju utakmicu i pokušavaju da kratkim pasovima umire borbene Trnovičane. Čim su gosti preuzeli inicijativu, njihovu dobru šansu, domaća odbrana u posljednjem trenutku uspijeva spriječiti i to kada, poslije prodora Jolovića po desnoj strani i duplog pasa sa Radovanovićem, kapiten traži Antunovića na sedam metara, ali u posljedni čas ispred njega reaguje Simić i izbija loptu. Sljedeću priliku, a nije ih bilo mnogo bilo tokom ovog susreta, stvara domaća ekipa, ali je ne koristi.  Nakon greške Lazića na nekih 20 metara,  jedan  od najboljih igrača domaćih, Maksimović,  izlazi sam na Đorđića koji  odlično brani,  a odbijena lopta se vraća u noge jednom od najboljih igrača u ligi,   ali on  nespretno šutira pored gola. U beživotnoj  igri ipak se bolje snalaze gosti koji u finišu prvog dijela dolaze do prednosti od 1:0, kada izbijenu loptu na centru prima Ružičić, prosljeđuje Marinkoviću koji se  driblingom oslabađa dva igrača i preciznim šutem sa 24 metra pogađa uz samu stativu. Ni drugo poluvrijeme ne donosi promjene u igri.  Prvu šansu u nastavku imaju Milićani,  ali Marinković, nakon dobro izbijene lopte, ne uspijeva da iskoristi malu grešku štopera domaćih koji loše procjenjuje let lopte, što  je izgleda i najboljeg igrača u gostujućoj ekipi iznenadilo, pa mu prilikom prijema lopta bježi od nogu. U 63. minutu,  nakon kornera sa lijeve strane, najviši u šesnaestercu gostiju  bio je kapiten Simić,  koji udarcem glavom pogađa u noge štopera Mičića, od koga se lopta odbija do Maksimovića koji konačno uspijeva, sa pet  metara, da savlada Đorđića. Izjednačujući pogodak motiviše  domaće igrače, a gosti padaju i ne uspijevaju da povežu igru. Trnovica propušta priliku za preokret desetak minuta kasnije, kada Zdravko Mićić, koji koristi lošu saradnju i komunikaciju štopera gostiju Mičića i Ćirkovića, uzima loptu ispred njih i izlazi sam na Đorđića, ali lošim šutem promašuje čitav go. Izgleda da je ta greška malo prodrmala goste, pa od tada, sve do kraja susreta preuzimaju incijativu, ali ne uspijevaju da postignu pogodak za pobjedu. U 79. minutu,  nakon auta sa desne strane, lopta se odbija na ivicu 16 metara,  gdje Radović, u želji da dođe do lopte, pravi prekršaj, a  Radovanović  iz slobodnog udarca pokušava,  ali lopta prolazi tik  iznad prečke. Nervoza domaćih zbog ataka Milićana raste, pa u 82. minutu ostaju sa igračem manje, nakon što je, zbog preoštrog starta nad Jolovićem, Z.Mićić dobio i drugu javnu opomenu i morao napustiti teren. Ekipa trenera Lalovića ne koristi brojčanu nadmoćnost već u sljedećem napadu, poslije centaršuta sa desne strane kada lopta pada na sedam metara, Marinković sporom reakcijom dopušta štoperu domaćih da je očisti ispred njega. U samom finišu, ponovo Marinković prima loptu na 30 metara od gola domaćih, oslobađa se dva-tri igrača, i u želji da proigra  Jolovića koji je sam utrčavao u šesnaesterac,  lopta mu nezgodno odskače i  on lošim pasom propušta  zadnju šansu da se iz Trnovice, konačno, vrate sa kompletnim plijenom.

FK Milići

Milićani nisu zadovoljni igrom koju su prikazali u Trnovici.

„Iako smo sa vrućeg gostovanja donijeli bod, s obzirom da nam je krajnji cilj sam vrh tabele, mogu reći da smo malo razočarani onim što smo pokazali na terenu. Možda nas je malo iznenadila taktika domaćina koji nas  je visokim presingom i velikom borbenošću totalno izbacio iz ritma, ali to se moglo i očekivati s obzirom da je ova ekipa veći dio protekle sezone provela na liderskoj poziciji. Ono što je evidentno je da Trnovica, sa ekipom koju ima i igrom koju je pokazala, zaslužuje sami vrh. Naš najveći problem i dalje ostaje to što ne znamo da se nosimo sa pritiskom epiteta favorita u gostujućim utakmicama, gdje sve protivničke ekipe žele da nas nadigraju i da uz veliku borbenost,  i energiju sa tribina,  upišu važne bodove.  Iako je pred ovaj susret bio  upitan nastup Marinkovića, danas smo bili oslabljeni  neigranjem standardnog prvotimca Vidovića, koji je imao visoku temperaturu, ali to nije izgovor za lošu igru koju smo pružili protiv Trnovice. Kada se sve sabere i oduzme, uz ovakvu igru i pristup utakmici,  mogu reći da nam je i ovaj bod veliki uspjeh. Šansu za popravni imaćemo već u nedjelju kada  nam u goste dolaze  komšije iz Vlasenice,  a susret naših ekipa uvijek je bio zanimljiv i nepredvidiv. Trnovici  želimo  mnogo sreće  u nastavku prvenstva, ali se zahvalljujemo na  korektnom, fer i sportskom  ponašanju, iako je utakmica bila veoma borbena i agresivna“, istakao je Dragan Radovanović, prvotimac Milića.