Ukrina duboka za rudare

U nedjelju je odigrano 10.kolo PFL DOBOJ, a u Čečavi je odigran komšijski derbi između FK"UKRINA" vs FK"RUDAR" Stanari.

Po idealnim uslovima za igru i pred preko 100 gledalaca, Ukrina je u prvih 7.minuta rješila sve dileme oko pobjednika, ako su i postojale prije početka utakmice.

Prvo je u 3.minutu pogodio Goran Prodić,  nakon kornera Gorana Kvržića, da bi samo 4.minuta kasnije, G.Kvržić izveo novi korner,  a u strijelce se ovaj put upisuje Mladen Bijelac.

Uspjeli su gosti smanjiti rezultat na 2:1 preko Sl.Lazića ali odmah u sledećem napadu Nikola Simić postiže gol, na asistenciju Vučića, pa se sa rezultatom 3:1 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu gledali smo mirniju utakmicu, konačni rezultat od 4:1 postavio je Dragan Vučić, a asistent je treći puta bio Goran Kvržić , ponovo nakon kornera. Nakon 10 odigranih kola Ukrina je i dalje na prvom mjestu sa 4 boda više od Hajduka (K).

FK"UKRINA" 4 - 1 FK"RUDAR"