Preokretom do bodova

Na Gradskom stadiionnuu Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca odigrana je danas utakmica 12. kola I lige Republike Srpske u kojoj je Kozara savladala Tekstilac iz Dervente sa 2-1.

Uživali su gledaoci danas u dobroj i dinamičnoj igri obe ekipe na terenu, a već u 3. minuti brzonogi Duspara bježi odbrani Kozare i iz trka šutira u suprotnu stranu Ilićevog gola i dovodi Tekstilac u vođstvo. Vođstvo gostiju pomalo je šokiralo domaće, pa tek u 9. minuti pokušava Jandrić iz slobodnog udarca, ali samo pogađa živi zid, a odbijenu loptu Raspudić šutira preko gola. Opasni su Dervenćani iz kontri, ali je Ilić brži od Kukića u 12. minuti. Polako su se vratili igrači Kozare u igru, najprije Jandrić pokušava glavom nakon kornera, da bi dva pokušaja Paštara ka golu Tekstilca odbrana uspjela oba puta izblokirati. Nalet Kozare traje dva, tri minuta, i u 15. minuti Novakovića koji kreće prema golu Dervente ruše gosti u svom kaznenom prostoru i sudija Karić opravdano pokazuje na bijeu tačku. Šutira jedanaesterac Glišić, ali golman Tekstilca Plisnić brani i rezultat se ne mijenja. U 24. minuti Šakić pokušava, ali siguran je golman Tekstilca. Gosti se dobro brane, a brzim kontrama pokušavaju da ugroze Ilića. Ipak, u 40. minuti Glišić odlično prodire, vara istrčalog Plisnića i postiže gol za izjednačenje. Malo zatim neprecizan je Petković, a pred sam kraj poluvremena Maksimović odlično šutira pored nemoćnog Ilića koji pogledom prati loptu, koja završava na stativi i na poluvrijeme se odlazi neriješenim rezultatom.

Bolje otvaraju drugo poluvrijeme igrači Kozare, odmah je u prilici Glišić, ali loše zahvata loptu i Plisnić, danas veoma dobar golman gostiju iz Dervente hvata loptu. Samo minut kasnije Glišić upošljava Kremenovića koji šutira sa dvanaest metara, ali i ovo Plisnić brani. Ipak uporan je Kremenović i natrčava na odbijenu loptu i postiže gol za vođstvo Kozare od 2-1. Otvorili su se gosti iz Dervente, koje sa klupe predvodi nekadašnji trener Kozare i pomoćnik selektora BiH Igor Janković, i krenuli prema golu Kozare, ali većinu napada odbrana Kozare zaustavlja bez potrebe za Ilićevom intervencijom. U 69. minuti Brković ne stiže zahvatiti idealno ubačenu loptu sa lijeva, a u kontri koja je uslijedila Glišić šuta sa petnaestak metara, ali je Plisnić na visini zadatka. U 80. minuti Kremenović odlično istrčava, oduzima loptu odbrani Tekstilca i ide prema golu , ali je Plisnić brži i u posljednji moment izbacuje loptu ispred njega. Rezultat se do kraja ne mijenja i izabranici Vuleta Trivunovića stižu do zaslužene pobjede i veoma važnih bodova.

U sljedećem 13. kolu koje se igra sljedeće subote 3. 11. 2018. godine fudbalere Kozare čeka novi težak ispit, putuju u Janju gdje će se sastati sa Podrinjem. Utakmica počinje u 14 časova.

FK Kozara (Gradiška): Ilić M., Komljenović D., Raspudić B., Šakić M., Kremenović V., Glišić D., Jandrić S., Novaković M. (od 67. min. Petrović O.), Petković V.(od 90. Gvozden S.), Bunić N. (od 56. Popović N.), Paštar M., trener Trivunović V., nisu igrali: Dončić D., Kumić B., Selak K., Petković Z.

Tekstilac (Derventa): Plisnić D., Marić D., Jolović D., Đuričić S. (od 86. min. Eminović D.), Maksimović S., Duspara Z. (od 55. min. Brković S.), Susaković I. (od 26. min. Vukadinović D.), Ćorić D., Komlenović V., Kukić M., Simić S., trener Janković I., nisu igrali: Pećić D., Đekić D., Vugdalić B., Vukadinović D.

Kozara : Sloboda
Modriča : Borac
Slavija : Drina
Rudar Prijedor : Leotar
Romanija : Laktaši