Derbi pripao Iskri

U derbiju devetog kola , Iskra je na gostovanju kod Emine iz Mostara upisala čak osmu pobjedu u nizu i tako nastavila sa sjajnom igrom u ovoj sezoni. Utakmica je odigrana u Mostaru s početkom u 17 sati, a goste iz Bugojna u vođstvo je već u šestoj minuti dovela Marina Lukić.

Vođstvo nije dugo trajalo, a samo četiri minute kasnije za 1:1 gol postiže Dragica Denda.

Prvih dvanaest minuta utakmice bilo je sjajno i s puno uzbuđenja, a u 12. minuti utakmice za novo vodstvo Iskre pogodila je Milica Jović.

Ipak nakon njenog gola i drugog vođstva Iskre na ovoj utakmici do kraja nije bilo golova, pa je Iskra stigla do nova tri boda.

Tako fudbalerke Iskre na gostovanje u Sarajevo dolaze s istim brojem bodova kao i prvoplasirani SFK 2000 Sarajevo. Utakmica između SFK 2000 Sarajevo i ŽNK Iskra Bugojno na rasporedu je u srijedu u 13 sati u Trening centru FK Sarajevo.

SFK 2000 18 : 0 Gradina
Emina 1 : 2 Iskra
Radnik Bumerang 2 : 3 Lokomotiva
Banja Luka 1 : 0 Alfa Modriča