Kozara bolja od ORK Kozare

U okviru 6. kola I lige RS ekipa KOZARE MP je savladala ekipu ORK Kozara iz Gradiške rezultatom 38:27 (17:15).

Strijelci : Stanić G. 9 golova, Mijatović D. 6 golova, Dugajlić M. 5 golova, Škarić B., Milisavljević S.,Balaban M. po 4 gola, Handanagić H., Miljuš M.,Burazor M. po 2 gola.

Na golu odlican Bižić sa 15 odbrana.

“S obzirom da smo igrali protiv posljednjeplasirane ekipe u našoj ligi koja do sad nije zabilježila niti jedan bod, malo smo opuštenije otvorili utakmicu pogotovo u segmentu odbrane, i protivniku koji u ovoj utakmici nije imao šta da izgubi dali da se nadigrava.Na poluvrije odlazimo sa dva gola prednosti.Na poluvremenu smo se u svlačionici dogovorili da pokušamo podići nivo igre pogotovo u odbrani. Na to su igraci vec početkom prvog poluvremena dobro reagovali pa se rezultat iz minuta u minut povećavao u našu korist.Lično sam zadovoljan pristupom svojih igrača pogotovo u drugom poluvremenu i mislim da smo zasluženo došli do pobjede.U nastavku prvenstva nam slijedi pet teških utakmica na kojima ćemo dati svoj maksimum da pokušamo ostvariti sto više bodova.Zahvaljujem se publici na podršci i nadam se da će nas podržavati u narodnom periodu,jer će nam njihova podrška biti potrebna.” izjavio je trener ekipe RK Kozara MP Pralica Danko.