Okić golom protiv bivšeg kluba donio trijumf Čeliku

Fudbaleri Čelika rezultatom 1:0 savladali su u Zenici Radnik u susretu 16. kola Premijer lige BiH.

Nogometaši Čelika ostvarili su minimalnu ali zlata vrijednu pobjedu na Bilinom polju protiv Radnika. Crno-crveni su se tako nakon 16 kola bodovno izjednačili sa Bjeljincima i imaju sada oba tima po 21 bod i u gornjem su dijelu tabele.

U sedmoj minuti gosti su zaprijetili preko kapitena Martinovića koji je šutirao sa 20 metara a lopta otišla pored gola. Tri minute kasnije Radnik je propustio stopostotnu priliku. Mekić kroz sredinu je gurnuo loptu prema Hadžiću čiji udarac sa 13-14 metara brani Ružić.

A onda u 21. minuti Čelik dolazi u vodstvo. Dedić je uposlio Ševku Okića koji snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogađa donji desni ugao gola gostiju. U 42. minuti Jurina je gurnuo loptu u prazan prostor za Moussau, ali je golman Lučić istrčao i uspio stići do lopte prije Senegalca.

U 50. minuti lijepa akcija domaćih. Miletić dugom loptom pronalazi Okića koji u trku proigrava Bevaba a ovaj ubacuje na peterac za Jurinu koji pogađa "samo" stativu. Minut kasnije sa 25 metara snažno je šutirao Jamak a lopta je otišla preko gola.

Nakon duplog pasa sa Dedićem u 69. minuti Okić šutira sa 12 metara tik preko gola. Udarac glavom rezerviste Glišića u 76. minuti završio je u naručju golmana Ružića.

Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika i rezultat se nije mijenjao. Okićev pogodak donio je domaćinu tri boda.

Stadion Bilino polje. Gledalaca: 1.000. Sudija: Admir Musić (Sarajevo) 6. Pomoćnici: Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Enes Đozić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Okić (21). Žuti kartoni: Okić, Karamatić, Jurina, Livaja - Čelik, Martinović, Franić, Radović - Radnik

ČELIK: Ružić 6,5, Bevab 6,5, Faustin 6,5, Livaja 6,5, Dedić 6,5, Okić 7, Karamatić 6,5, Moussa 6,5 (82. Dilaver -), Jamak 6,5 (90. Šišić -), Miletić 6,5, Jurina 6,5 (86. Nikolić -). Trener: Bakir Šerbo.

RADNIK: Lučić 6, Radović 6,5, Franić 6,5, Martinović 6,5, Đelmić 6 (58. Šantić 6), Mekić 6 (58. Glišić 6), Vasić 6, Peco 6 (85. Aleksić -), Hadžić 6,5, Đurić 6,5, Isić 6. Trener: Milenko Radić.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo