Bod iz Janje (video)

U danas odigranoj utakmici 13. kola I lige Republike Srpske u Janji Podrinje i Kozara podijelili su bodove odigravši neriješeno 1-1.

Dobro su fudbaleri Kozare ušli u utakmicu i imaju loptu više u svojim nogama. Prvi pokušava Radoja u 8. minuti iz slobodnog udarca, ali je zamalo neprecizan. Imaju fudbaleri Kozare inicijativu, ali domaćin ipak prvi dolazi do vođstva. U 19. minuti slobodan udarac sa nekih dvadeset i dva metra izvodi Zekić i pogađa mrežu nemoćnog Ilića za vođstvo Podrinja od 1-0.

Nisu se predali igrači Kozare poslije vođstva domaćina, ponovo pokušava Radoja iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu natrčava Stjepanović, ali je izblokiran. Uzvraćaju domaći preko Musića i Rakića, a najbolju šansu za Kozaru u prvom poluvremenu propušta Glišić koji odlično ubačenu loptu Petkovića ne stiže zahvatiti i poslati u mrežu domaćina.

U drugom poluvremenu Kozara nastavlja sa istom igrom i ima loptu više u nogama, ali ne uspijeva konkretizovati dobru igru. U 49. minuti Glišić odlično upošljava Šakića, ali je njegov šut u posljednji trenutak izblokiran. Nekoliko minuta kasnije, ponovo iz slobodnog udarca prijeti Radoja, ali njegov šut odlazi zamalo preko gola. U 75. minuti Bunić odlično ubacuje loptu u šesnaesterac domaćina, ali odbrana Podrinja izbacuje loptu ispred Novakovića u posljednji tren. Samo dva minuta kasnije Šakić odlično prodire s desne strane, ali na kraju slabo šutira bez opasnosti po gol Avramovića. Ispaltio se najzad trud i zalaganje fudbalera Kozare, u 90. minuti prvo pokušava Glišić ali se lopta odbija od igrača Podrinja. U gužvi u šesnaestercu najbolje se snalazi Novaković i postiže gol za izjednačenje i konačnih 1-1.

Do kraja jesenjeg dijela prvenstva ostala su još tri kola. U sljedećem 14. kolu I lige Republike Srpske, sljedeće subote 10. 11, 2018. godine na Gradskom stadionu u Gradišci FK Kozara će dočekati Rudar iz Prijedora. Utakmica počinje u 13.30 h.

Podrinje (Janja): Avramović M., Zarić J., Zekić V., Guzijan B., Došlo D. (od 90. min. Osmanagaić A.), Đokić A., Musić H. (od 77. min. Furtula A.), Arnautović M., Janjić S., Rakić S., Karjašević H., trener: Čizmić J., klupa: Sulejmanović S., Lupić R., Hadžić A., Mitrović M., Arnautović J.

FK Kozara (Gradiška): Ilić M., Raspudić B., Šakić M., Radoja S., Kremenović V. (od 56. min. Novaković M.), Glišić D., Jandrić S., Petković V. (od 60. min. Bunić N.), Stjepanović N., Kondić A., Paštar M., trener Trivunović V., klupa: Dončić D., Petrović O., Komljenović D., Lolić D., Petković Z.

Sloboda 2 : 1 Željezničar Sport Team
Slavija 0 : 1 Sloga
Alfa Modriča 1 : 2 Drina
Rudar Prijedor 2 : 1 Sutjeska
Podrinje 1 : 1 Kozara
Tekstilac 0 : 1 Borac