Sember brži od pištaljke

Na drugoligaškom zapadu 13. kolo donijelo je komšijski derbi u kojem su megdan u Srpcu podijelili domaća Sloga i Laktaši.

Duela dva rivala podjednakog kvaliteta na kraju je završen miroljubivo 1:1. Prvi do prednosti stigli su gosti. Igrao se 22. minut, Lekić asistira, a Stamenković pogađa za 0:1. Sa prednošću gostiju otišlo se na odmor. U nastavku domaći su imali terensku inicijativu, ali se činilo da će pun plijen put Laktaša. Ipak, tako nije mislio prvotimac Sloge Lazar Sember koji u drugoj minuti sudisjke nadokande poravnava rezultat na 1:1.

Ubzo nakon toga posljedni put na meču oglasila se sudijska pištaljka, pa su se obje ekipe morale zadovoljiti bodom, koji je više obradovao domaće, s obzirom da su ih sekunde dijelile od poraza.

Proleter 0 : 1 Karanovac
Sloga(S) 1 : 1 Laktaši
Sloga(T) 2 : 2 Ozren
Borac 2 : 1 Vranjak
Omarska 8 : 0 Polet 1926
Sloga(D) 0 : 2 Ljubić
Sloboda 1 : 4 Jedinstvo
Mladost 3 : 1 Dubrave