Janjić: Polusezonu sigurno privodimo kraju

Višegradska Drina HE opravdala je epitet favorita  u susretu sa Ilićkom 01 i ubilježila još jednu pobjedu. Brčaci nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena, tako da su izabranici Jadranka Janjića susret završili u svoju korist, rezultatom 1:2.

Utakmica je riješena već u prvom dijelu, kada su postignuta sva tri pogotka. Gostujuća ekipa je krenula ofanzivno od samog starta, dok su Brčaci pokušavali iz kontri ugroziti mrežu čuvara Bojanovića. Do vođstva od 0:1 Višegrađani dolaze u 15. minutu  kada Damjanović prolazi po desnoj strani, centrira ka Vidakoviću, koji loptu smješta iza leđa golmana Gorančića. Vidaković se još jednom upisuje u strijelce deset minuta kasnije,  snažnim šutom sa dvadeset metara. Arsenić u 33. minutu koristi grešku  golmana Drine HE i smanjuje rezultat na 1:2. Drugo poluvrijeme ne donosi nikakve promjene, iako su obje ekipe pokušavale stvoriti neke prilike, tako da su sva tri boda otišla za Višegrad.

Nova pobjeda Drinu HE je bodovno  približila vodećem dvojcu.

„Još jedna velika pobjeda, koja pokazuje da su moji momci sazreli i kao igrači i kao tim, je iza nas. Ona posebno dobija na značaju kada se uzme u obzir činjenica da su u prvoj postavi igrala tri igrača od šesnaest godina, a četiri omladinca su nam sjedila na klupi. Polako podmlađujem ekipu, jer na ovim juniorima je budućnost kluba i oni što prije treba da steknu iskustvo igranja na važnim mečevima. U preostale dvije utakmice imamo težak zadatak, a  to je da pokušamo da se izborimo bar za drugu poziciju. Leotar nam dolazi u sljedećem kolu i mi se uzdamo u prednost domaćeg terena, dok posljednju utakmicu u polusezoni igramo sa novajlijom Bratstvom u Bratuncu. Čestitke mojim igračima na zalaganju i partiji koju su pružili, a domaćoj ekipi na gostoprimstvu i fer igri“, kazao je Jadranko Janjić, trener Drine HE.