Košarkašice Srbije poražene su na startu Evropskog prvenstva u Češkoj od Grčke sa 69:60.

Grkinje su dosta bolje počele meč, povele su 6:0 i odbrani igrale dosta usko, što je stvaralo problem srpskim košarkašicama. Prve poene za Srbiju postigla je Nevena Jovanović,a nakon nje Škorić smanjuje na 6:5. Ipak Maltsi sa svojih 39 godina postiže trojku, a Grčka odlazi na +8. Srpkinje je u igri održavala Jelena Milovanović, a protivnice su brzo došle do 26:15. Uspio je tim Stevana Karadžića da smanji na pet razlike i u nastavku je razlika varirala od pet do osam poena. Dosta grešaka u napadu su pravile Srpkinje, a šut za tri nije nikako išao, što je pomoglo Grčkoj da ponovo dođe do dvocifrene razlike. Sjajan skok Srbije omogućio im je slobodna bacanja i rezultat je na poluvremenu bio 35:30.

U nastavku su Grkinje održavale tu prednost, da bi srpske košarkašice smanjile na -4 i imale napad da dođu na razliku od jednog posjeda lopte. Ipak tada su počele da prave greške, Maltsi je to kažnjavala i prednost je ponovo bila osam poena. Primjeti se nedostatak Sonje Petrović, koja zbog povrede nije 100% spremna za utakmice u grupnoj fazi, a podsjetimo da u Češku zbog povrede nije došla Danijel Pejdž. Ipak tada je konačno proradio šut za tri i serijom 9:0 Srbija je po prvi put povela, ali na samom kraju četvrtine protivnice uzvraćaju i sa 53:51 ulaze u zadnji period igre. Izjednačila je Srbija, ali nakon toga ponovo dosta grešaka, propuštenih prilika i Grčka je polako zatvarala meč, a tri minuta do kraja je otišla na +10. Na kraju je završilo 69:60 za Grkinje, a najefikasnija na meču bila je Spanuo sa 18 poena, Maltsi je postigla 16, Kaltsidou 15, a Sotiriu 12, dok je kod Srbije Jelena Milovanović imala 17, Ana Dabović 14 i Nevena Jovanović 12 poena.

Naredni meč košarkašice Srbije igraju sutra od 20:30h protiv Francuske.