Podjela bodova u Bratuncu

Fudbaleri Bratstva i Lokanja odigrali su nerješeno 1:1 u 11. kolu Regionalne lige, grupa "Istok". U jednoj pravoj prvenstvenoj utakmici, viđen je dobar fudbal, veliki broj šansi, fer igra, krajnje korektno navijanje i odlično suđenje, tako da se može reći da je i pored izglednijih šansi gostiju, nerješen ishod možda bio i najrealniji. Gosti su bolje otvorili utakmicu i imali dvije odlične prilike preko Dalibora Mićića. Prvi put dobro reguje Stevanović, dok u drugoj situaciji Mićić šutira preko gola. Domaći uzvraćaju najboljom šansom u prvom poluvremenu. Vasović izlazi sam ispred Cvjetkovića, ali očajno šutira, tako da golman gostiju izlazi kao pobjednik. Lokanj je mogao do vođstva preko Vidića koji sa 2 metra udarcem glavom, posle kornera, maša prazan gol.

Gosti i u drugom poluvremenu koriste očiglednu bolju fizičku pripremljenost i nastavljaju stvarati prilike za gol. U 55. minutu Vidić odlično pronalazi usamljenog Đukanovića u šesnaestercu domaćih, ali zbog lošeg prijema šansa odlazi u nepovrat. Pantić pokušava iz slobodnog udarca, ali odlična intervencija Stevanovića, da bi Marković u 70. minutu za korak zakasnio da postigne pogodak nakon ubacivanja Vukovića. Najljepši momenat na utakmici viđen je u 72. minutu kada je Marković "nanizao" 6 protivničkih igrača i rutinski savladao Stevanovića za veliku radost gostiju. Već u sledećem napadu moglo je biti 2:0, kada ponovo Marković silovito šutira sa sedam metara, ali Stevanović fantastično reaguje. U 85. minutu Đukanović oduzima loptu Mićiću na tridesetak metara i kreće sam prema golu Bratstva, međutim propisno se obrukao kod šuta, tako da je Stevanović, iako je lopta prošla iza njegovih leđa, uspjeo da je stigne i izbije sa gol linije. U nastavku akcije, greška gostiju na centru igrališta, Ćirković izlazi sam ispred Cvjetkovića i mirno postiže pogodak za izjednačenje. Nije to pokolebalo goste koji u naredna dva napada propuštaju odlične prilike da osvoje sva tri boda. Prvo Bojanić odlično prolazi po lijevoj strani, pronalazi Đukanovića u petercu, ali njegov pokušaj ponovo zaustavlja Stevanović, da bi minut kasnije ponovo Đukanović šutirao iskosa sa desne strane, međutim ovog puta stativa je spriječila goste da ponovo povedu. Na kraju su gosti i pored velikog broja šansi mogli otići kući bez bodova, da Cvjetković nije panterski zaustavio šut Ćirkovića u zadnjem minutu sudijeke nadoknade.

- Prije svega želim da se zahvalim domaćinu na odlično organizovanoj utakmici kao i dočeku, te da im poželim da u nastavku prvenstva krenu prema gornjem dijelu tabele jer se radi o dobroj ekipi. Mi smo imali svoje šanse koje nismo iskoristili, tako da moramo biti zadovoljni i ovim rezultatom, jer smo doputovali značajno oslabljeni. Okrećemo se finišu prvenstva gdje ćemo pokušati da ostvarimo što bolji rezultat u poslednje dvije utakmice, jer ćemo poslije nekoliko kola u kojima smo bili desetkovani povredama i kartonima, napokon biti kompletni. Ovakve korektne utakmice i perfektno suđenje vraćaju publiku na tribine, ali i daju motiv mladima da se bave fudbalom - rekao je predstavnik gostiju Mladen Mitrović.

Bratstvo- Lokanj 1:1 (0:0). Strijelci: 0:1 Marković (72), 1:1 Ćirković (86). Igralište: Gradsko, Bratunac. Gledalaca: 100. Sudija: Danijel Mijatović (Bijeljina) Pomoćnici: Marko Taborin (Zvornik)Bojan Makarić (Bijeljina) Delegat: Nenad Jovanović (Milići). Žuti kartoni: Ćirković, Pavlović, Krstić, Magazin (Bratstvo) Vidić, Janković (Lokanj) Igrač utakmice: Vladan Stevanović (Bradtstvo)

BRATSTVO: Stevanović 9, Radoja 6,5, Pavlović 7, Guzijan 6,5, Krstić 6,5, Stanojević 6,5, Mićić 7, Magazin 7, Ćirković 7,5, Vasović 6,5, Stanojević 7. Trener: Miljan Mičić.

LOKANJ: Cvjetković 8, Vuković 7,5, Vidić 7, A.Mićić 7,5, Janković 8, Zeljko 7, Đukanović 7, Pantić 7, Marković 7,5, D.Mićić 7 (od 67. Simić -), Bojanić 7. Trener: Zoran Đukanović.

Jedinstvo 2 : 2 Proleter
Guber 3 : 0 Milići
Zadrugar 5 : 0 Majevica
Bratstvo 1 : 1 Lokanj
Birač 0 : 1 Partizan
Podrinje 3 : 0 OFK Trnovica