Mreže se tresle i u Opštinskoj ligi Laktaši-Srbac-Prnjavor

U nedjelju je počela nova sezona u Opštinskoj ligi Laktaši-Srbac-Prnjavor. Novajlije u ligi su Župa iz Milosavaca, Polet Sitneši, Potkozarje Aleksandrovac i OFK Nožičko iz istoimenog mjesta.

Donosimo vam detalje sa utakmica Crni vrh - Biser 2:3 i Župa - Studenac 7:2.

CRNI VRH - BISERI (1:1) 2:3

Blagi pljusak golova u Lišnjoj! Na otvaranju sezone Biseri su slavili protiv Crnog vrha 3:2. Igrao se 25. minut kada je Haris Džinić iz prekida sa 35 metara uposlio Jasmina Džinića, a ovaj to iskoristio i prebacio loptu preko golmana i doveo Bisere u vodstvo od 0:1. Nekoliko minuta kasnije igrači iz Slatine imali su priliku da dođu do pogotka, ali je Davidović u situaciji "oči u oči" sa protivnikom uspio spriječiti pogodak. Međutim, to nije spriječilo da igrače Crnog vrha zaigraju bolje. U 35. minutu golman Bisera je nemoćan, 1:1. U 57. minutu Džinić posao obavlja rutinski, kad loptu prebacuje preko štopera, zatim golmana i glavom dovodi Bisere na 1:2! U 70. minutu Modić obara domaćeg igrača Vrančića u 16 metara, a sudija pokazuje na "bijelu tačku". Davidović je nemoćan, 2:2. U 78. minutu Brđanin pogađa prečku sa preko 40 metara, a ubrzo je tačku na meč stavio Đukić, koji je prošao trojicu igrača odbrane, a zatim i golmana i matirao ga za konačnih 2:3.

STUDENAC - ŽUPA 2:7 (1:2)

Od samog starta utakmice vidjelo se da će domaći igrači biti dominantni na terenu, što se odrazilo već u 11. minuti kada je Igor Nišić pogodio za prvo vođstvo Župe. Svega pet minuta kasnije Đorđe Mihajlović povećao je vođstvo na 2:0. Međutim, domaći igrači se još uvijek nisu predavali te su u 20. minutu uspjeli da smanje rezultat na 1.2. Strijelac je bio Saldin Gluhalić. Bio je to i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu opet ista priča, dominacija igrača Župe, a nakon 52. minuta i pogotka Miloša Guduraša bilo je već jasno ko će biti pobjednik. U 54. minutu igrač domaćih Sadmir Gluhamović zaradio je crveni karton, da bi Župa u nastavku nastavila sa napadima na gol protivnika. Golman Studenca Adnan Konjuhovar bio je u nemilosti napadača Župe. U 64. minutu ponovo se zatresla njegova mreža, a strijelac je bio Dejan Vrančić, momak koji je i svoje prve fudbalske korake načinio u ovom klubu. Kapiten na današnjoj utakmici, Darko Vrhovac, nakon nekoliko izglednih šansi u prethodnom dijelu meča, uspio je da postigne gol u 78. minutu za 1:5. Onda u dva minuta dva gola, po jedan na obje strane. Prvo je za 1:6 u 85. minutu pogodio ponovo igor Nišić, da bi minut kasnije na 2:6 smanjio Saladin Gluhalić svojim drugim golom na ovoj utakmici. Konačnih 2:7 u 90. minutu postavlja Marinko Babić i time stavlja tačku na utakmicu.

Pogledajte rezultate svih utakmica i aktuelnu tabelu.

Crni vrh 3 : 0 Župa
Potkozarje 3 : 0 Biseri
OFK Nožičko 2 : 2 Bratstvo
Budućnost 3 : 0 Crvena zemlja