Tendenciozno suđenje u Brčkom

U proteklom kolu ekipa Sloge Junajted gostovala je u Brčkom, gdje je doživjela poraz od domaćeg Jedinstva rezultatom 1:0.

U bijeljinskom klubu nezadovoljni su suđenjem i više boli njihovo nepravedno dijelenje pravde pa je upućen prigovor na suđenje, ali vjerovatno uzaludan.

"Navedenu utakmicu je sudila sudijska trojka u sastavu: Marko Taborin, Željko Tekić (Zvornik) i Vladimir Divčić (Bijeljina). Isti su tokom cijele utakmice bili naklonjeni domaćinu i u nekoliko navrata su nas drastično oštetili. Kod postignutog gola domaćih prethodno je napravljen faul nad našim igračem. U 35. minutu smo oštećeni u idealnoj prilici za gol, jer se signaliziran ofsajd. U 60. minutu domaći igrač je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali Taborin izvlaći loptu vam kaznenog prostora. U nadoknadi vremena domaći golman ispušta loptu i dolazi u sudar sa svojim igračem, lopta dolazi do našeg igrača koji ima priliku da postigne gol, ali sudija svira prekršaj za domaćina iako kontakta opšte nije bilo. Očito da su sudije bile naklonjene domaćoj ekipi što je nedopustivo. Dokle će se ovakve stvari dešavati ne znamo, ali ovom prilikom želimo upoznati i javnost šta se dešava, i da sudije za to ne snose nikakve sankcije", kaže Boško Kojić, predsjednik Sloge Junajted iz Bijeljine.

Mladost (R) 4 : 0 Drina HE
Vlasenica 4 : 6 Guber
Famos 2 : 1 Jedinstvo (Bč)
Mladost (BS) 3 : 3 Sloga Junajted
Jedinstvo (Br) 4 : 2 Proleter
Napredak 4 : 1 Glasinac 2011
Leotar 3 : 0 Mladost (G)
Ilićka 01 2 : 0 Velež