Prva liga RS za žene: Devetka Dobojki na premijeri

Iako su u rukovodstvu ŽFK Čelik sa strepnjom očekivali start u novoj prvenstvenoj sezoni, mlade fudbalerke su im razgalile srca i dobrom, a nadasve efikasnom igrom deklasirale vršnjakinje iz Rogatice, debitanta u prvoligaškom društvu.

Dominantna figura ovog susreta bila je čelična Ajla Okanović, koja je čak pet puta uspjela da natjera golmana gostujuće ekipe na kapitulaciju, a tri gola postigla je Darija Lazić, dok je Antolovićeva postigla jedan gol. Možda je inspiracija za dobru igru fudbalerki Čelika bio i glavni teren stadiona "Luke", a šteta je samo što je ovaj susret pratilo oko pedesetak gledalaca.

Od prvog minuta domaće "amazonke" pokazale su da će igrati ofanzivno, a uz savjete trenera Mladena Todorovića funkcionisale su besprijekorno. Seriju golova otvorila je u 9. minutu Okanovićeva, a nakon gola Lazićeve još tri puta do kraja poluvrmena zatresla je mrežu Pušonje. Gošće su rijetko imale priliku da ugroze gol Matijevićeve, a uspjele su preko Jovičićeve da postignu prvi prvoligaški gol u 29. minutu. U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Čelikovih djevojaka golovima Okanovićeve i Lazićeve, a gošće su iskoristile opuštenost odbrane pa su postigle još dva gola.

U svakom slučaju dobrom igrom fudbalerke Čelika pokazale su da će imati značajnu ulogu u trci za naslov prvaka, a samim tim i prelazak u viši rang.

ŽFK ČELIK - ŽFK MLADOST 9:3 (5:1)

Strijelci: 1:0 Okanović (9), 2:0 Lazić (11), 3:0 Okanović (21), 3:1 Jovičić (29), 4:1 Okanović (36), 5:1 Okanović (43), 6:1 Lazić (50), 7:1 Antolović (61), 7:2 Božović (68), 8:2 Lazić (72), 9:2 Okanović (80), 9:3 Jovičić (84).
Stadion: "Luke" u Doboju.