Ponos umjesto tuge: Košarka je opet "u modi" u Boriku! (FOTO)

Košarkaši Borca na startu nove sezone u Prvoj ligi Republike Srpske nažalost nisu uspjeli da na pleća obore aktuelnog šampiona Republike Srpske Prijedor, ali, i pored neuspjeha na parketu, tuga ne smije da "stanuje" na licima izabranika Bojana Božića! Nikad mlađi tim Borca jeste poražen od daleko iskusnijeg tima rezultatom 69:74, ali su crveno-plavi dobili nešto što je znatno vrednije od dva boda – četvorocifren broj gledalaca na tribinama banjalučkog hrama sporta!

Tuge zbog poraza ne smije da bude, bodovi će se već negdje naplatiti, možda već u Ugljeviku u narednom kolu; treba da bude samo ponosa jer je krajiški derbi pokazao da je "narandžasta lopta" ponovo u modi, košarka ponovo stanuje u Aleji Svetog Save 48 i ne misli da mrdne odatle! Naime, na tribinama Borika obrelo se 1.000 gledalaca, koji su od prvog do posljednjeg sekunda "stajali" uz svoje košarkaše, a nakon što su ugašena svjetla na košarkaškoj pozornici, velikim aplauzom pozdravili najmlađi tim Borca u njegovoj skoro sedam decenija dugoj istoriji! Mnogima je, na startu meča, "zastala knedla u grlu", mnogi su se prisjetili nekih ranijih, srećnijih vremena, kada su na svakoj utakmici publika i akteri disali zajedno...

Rezultati 1. kola i tabela

Kada govorimo o samom toku utakmice, na startu su se bolje snašli izabranici nekadašnjeg kapitena Borca Danila Palalića, stigli do 0:7, a potom i 11:20. Ipak, do odmora između prvog i drugog perioda, Borac je, zahvaljujući odlično iskorištenim minutima Vladana Dragičevića, anulirao prednost gostujućeg tima, postigavši devet vezanih poena za izjednačenje (20:20). Druga četvrtina krenula je trojkom Dejana Barbareza i novim poenima Dragičevića za +5 na semaforu, ali je nedugo zatim gostujući tim došao do daha i pred treću četvrtinu "vratio stvari na početak" (39:39).

Prvih pet minuta trećeg kvartala ponovo je bilo obojeno u crveno-plavo: nakon minimalne prednosti gostiju (43:44), Dejan Barbarez i Marko Pejić "vežu" dvije trojke za novi plus od pet poena (49:44), Prijedor uzvraća serijom 0:7, a u posljednji desetominutni period ulazi sa plusom od jednog poena (52:53).

Na startu odlučujuće dionice, Mirza Todorovac pogađa van linije 6,75 metara, a odmah za njim večeras izuzetno raspoloženi Dragičević za 58:53. Osam minuta prije kraja Todorovac ponovo "cijepa" mrežicu za najveći Borčev rezultatski plus do tada (61:53), Nemanja Bilanović je uzvratio, a Todorovac ponovo odgovorio trojkom sa devet metara u posljednjem sekundu napada za 64:56 7 minuta prije kraja. Nažalost, Borčevi "dječaci" nisu izdržali: Prijedorčani su krenuli u silovit atak i prvenstveno zahvaljujući Nemanji Bilanoviću i Goranu Bogićeviću kreirali seriju 0:11, na tri i po minuta do kraja meča stekli tri poena prednosti (64:67), a kasnije, poenima Bilanovića, na samo 70 sekundi do kraja meča, uvećali vođstvo do +5 (66:71), koliko su imali i nakon posljednjeg oglašavanja sirene.

Odličan košgeterski učinak u crveno-plavom dresu imao je Vladan Dragičević sa 18 poena (šut iz igre 7/9), a dvocifren broj poena kraj svog imena još su upisali Dejan Barbarez (12) i Mirza Todorovac (11). U gostujućem sastavu istakli su se Nemanja Bilanović (20), Nebojša Jovičić (18) i Goran Bogićević (13).

BORAC - PRIJEDOR 69:74

Dvorana: Borik.
Gledalaca: 1.000.
Sudije: Šobot, Vranković i Damjanović.

BORAC: Dragičević 18, Barbarez 12, Raca 7, Nikolić 6, Todorovac 11, Aničić 3, Suvara, Manojlović 5, Ćulum 2, Labus, Samardžić 2, Pejić 3. Trener: Bojan Božić.

PRIJEDOR: Romanić, Bogićević 13, Majkić, Damjanović 8, Stakić 2, Vuković 6, O. Bilanović 1, Lakić, Kecman, Tomić 6, Jovičić 18, N. Bilanović 20. Trener: Danilo Palalić.