Remi Borca m:tel i Spačve u "Boriku"

Rukometaši Borca remizirali su sa hrvatskom Spačvom iz Vinkovaca rezultatom 27:27 u drugoj kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za proljećnu polusezonu, koja startuje 4. februara.

Nakon dvomeča sa Vinkovčanima, ekspedicija kluba iz Gospodske ulice će sljedeće sedmice otputovati na mini-turneju po Sloveniji, tokom koje će snage odmjeriti sa Škofjom Lokom, Celjem i Gorenjem.

Izabranici Ratka Đurkovića su, nakon rezultatske klackalice u uvodu utakmice, u nekoliko navrata u prvom poluvremenu stizali do prednosti od dva gola, uz isti rezultatski plus na svojoj strani otišli na odmor između dva poluvremena (16:14), da bi gosti u prvih 10-ak minuta nastavka uspjeli da anuliraju minus i stignu do minimalne prednosti (19:20).

U intervalu od 41. do 48. minuta crveno-plavi su postigli pet, a nisu primili nijedan gol, te su 12 minuta prije kraja meča stigli do najvećeg plusa na meču (24:20), dok je na 100 sekundi do kraja utakmice prednost crveno-plave ekipe iznosila tri gola (27:24).

Međutim, to nije bilo dovoljno da se zabilježi i drugi trijumf nad drugoplasiranom ekipom hrvatskog šampionata: pri rezultatu 27:26 za crveno-plave, krenulo se sa igračem manje u napad jer je u tim trenucima na dva minuta bio isključen jedan od dvojice najefikasnijih rukometaša u dresu Borca Danijel Vukićević, pa je Đurković odlučio da umjesto golmana Armana Beširevića na teren pošalje dodatnog rukometaša u napad ostavivši pri tom prazan gol. Ipak, njegovi puleni nisu uspjeli da po 28. put zatresu mrežu gostiju i stignu do trijumfa, izgubili su loptu u fazi napada 10-ak sekundi prije kraja što je iskoristio najefikasniji član Spačve Mile Mišić i pogodio prazan gol za remi.

Već spomenuti Vukićević je postigao pet golova, koliko i Elis Memić, dok su četiri rukometaša postigla po tri gola: Goran Daničić, Miloš Nježić, Mirko Majić i Marko Ćeranić. U redovima Spačve istakao se Mišić sa sedam golova.

BORAC M:TEL - SPAČVA 27:27 (16:14)

BORAC m:tel: Beširević (3 odbrane, 1 sedmerac), Memić 5, Đurđević 2, Hercegovac, Daničić 3, Mijatović 1, Kosanović (6 odbrana), Bubić 2, Efendić (4 odbrane), Nježić 3, Majić 3, Ćelić, Šešić, Ćeranić 3, Vukićević 5. Trener: Ratko Đurković.

SPAČVA: D. Stojanović (3 odbrane, 1 sedmerac), Jurić 3, Karaula 5, Nađ 1, Tomas 1, Ma. Mišić, Žegarac 3, Mi. Mišić 7, T. Stojanović (11 odbrana, 1 sedmerac), Androš 2, Vukušić 2, Petričević 1, Dundović 2. Trener: Josip Mečić.

Derventa 26 : 27 Borac M:TEL
Vogošća Poljine Hills 38 : 32 Maglaj
Krajina 37 : 37 Zrinjski
Konjuh 37 : 25 Krivaja
Prijedor 32 : 35 Goražde
Sloga 35 : 28 Bosna