Srbija poslije peteraca bolja od SAD

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Svjetske lige pobjedom nad Sjedinjenim Američkim Državama na peterce 5:3 (8:8 nakon regularnog dijela). Polufinalni meč je počeo čvrstim odbranama i odličnim reakcijama golmana, te je prva četvrtina završena bez golova. Prvi je mrežu u nastavku zatresao Milan Aleksić, Mitrović je ubrzo povećao na 2:0, da bi uslijedio preokret Amerikanaca i vođstvo od 4:2. Pred kraj prvog poluvremena Aleksić je isplivao kontru i smanjio na 4:3. U trećem periodu igralo se gol za gol, Srbija smanji na -1, Amerikanci vrate na +2, a onda je Rašović na početku četvrte četvrtine izjednačio, da bi Filipović svojim prvim golom donio vođstvo „delfinima“. Ipak tim Dejana Udovičića stiže do izjednačenja, a sekund prije kraja srpski vaterpolisti su izveli napad sa polovine terena pogodili mrežu, ali nije priznato jer nije nikog zakačila. Pristupilo se izviđenju peteraca gdje su svi bili precizni do četvrte serije Amerikanaca, kada je Pijetlović odbranio šut Vaviću, a Ćuk kasnije iskoristio priliku i odveo Srbiju u finale Protivnik timu Dejana Savića u finalu biće selekcija Italije, koja je takođe na peterce bila bolja od Hrvatske.