Čileanci slavili, video tehnologija odlučivala o golovima

Fudbaleri Čilea savladali su selekciju Kameruna sa 2:0 u 1.kolu Kupa Konfederacija u Rusiji, a ovaj meč su obilježile odluke uz pomoć video tehnologije. Nakon što je danas Portugaliji, nakon pomoći video tehnologije, poništen gol zbog ofsajda, isto je na svojoj koži osjetili su i fudbaleri Čilea. Veoma zanimljiva utakmica na stadionu moskovskog „Spartaka“ između šampiona Južne Amerike i Afrike. Imale su obje ekipe svoje šanse, a pred kraj prvog poluvremena Vargas je matirao protivničkog golmana, da bi slovenački sudija Skomina, nakon asistencije pomoćnika iz sobe za pregled poništio gol. Ipak u 81. minutu Vidal postiže gol za vođstvo Čileanaca, a devet minuta kasnije poslije gledanja snimka priznaje se novi gol Vargasu za 2:0. Sutra je na programu meč između Njemačke i Australije od 17 časova.