Podjela bodova Meksika i Portugalije

Fudbaleri Portugalije i Meksika odigrali su nerješeno 2:2 u 1.kolu Kupa Konfederacija u Rusiji. Nakon što je domaćin juče savladao Novog Zelanda sa 2:0, šampion Evrope i Srednje i Sjeverne Amerike su remizirali. Meksikanci su krenuli ofanzivnije, ali prvi do gola stiže Portugalije preko Pepea, da bi sudija nakon video kontrole njegovih kolega poništio gol zbog ofsajda. Ipak Kvarežma u 34. minutu donosi vođstvo svojoj ekipi, a Ćićarito se u 42. minutu sjajno snašao u petercu i izjednačio na 1:1. U nastavku su obje ekipe izvršile izmjene, a Andre Silva je unio mnogo živosti u vezni red Portugalaca. I pored toga Meksiko je bio bolji, stvarao prilike, a kao u prvom poluvremenu to im se nije isplatilo, jer je Portugalija povela golom Sedrika u 86. minutu. U samoj nadoknadi vremena Moreno nakon kornera šalje loptu glavom u gol za konačnih 2:2 i veliko slavlje Meksikanaca. Večeras od 20 časova počinje takmičenje i u grupi B, kada se sastaju selekcije Kameruna i Čilea, a sutra od 17 sati igraju Njemačka i Australija.