07.06.2017 fkborac.net

Borac neprikosnoven u Republici Srpskoj
Fudbaleri Borca trijumfalno su okončali takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske, u kojoj su superiorno osvojili šampionsku titulu i izborili povratak u Premijer ligu BiH, koja startuje 22. jula. Crveno-plavi su danas na Gradskom stadionu u Banjaluci, „gostovali“ ekipi Rudar Prijedora, te slavili rezultatom 0:2, a mrežu Prijedorčana tresli su Bojan Burazor i Gedeon Guzina. Igrao se 40. minut kada je Velikan iz Platonove stigao do rezultatske prednosti: Guzina je na desnoj strani loptu ostavio Burazoru, nekadašnjem članu Prijedorčana, koji se namjestio na šut i sjajnim lob udarcem matirao čuvara mreže tima iz grada na Sani Đorđa Šarca, postigavši tako svoj debitantski gol u crveno-plavom dresu. Konačan rezultat postavljen je u 67. minutu, kada je Radovan Perišić prošao po desnoj strani i prizemnim centaršutem uposlio Guzinu, koji se našao na pravom mjestu. Asistent kod drugog gola i najbolji strijelac Omladinske lige BiH Zapad sa 29 postignutih golova bio je, u 82. minutu, u šansi da savlada golmana Šarca sa kojim se našao oči u oči, ali je golman Rudar Prijedora u padu, nogom, uspio da zaustavi Perišićev pokušaj. Inače, prije početka utakmice, članovima Borca su uručene medalje i šampionski pehar, a učinio je to potpredsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske Dušan Marković, uz pratnju generalnog sekretara FS RS Rodoljuba Petkovića. Fudbalerima Borca sada predstoji kratki odmor do 15. juna, za kada je zakazano prvo okupljanje prije početka priprema za premijerligaške nastupe. Planirano je da se u Banjaluci trenira do 25. juna, kada se kreće put Zlatibora. Na srpskoj planini se ostaje do 9. jula, a preostalih 14 dana do 1. kola Premijer lige ekipa će provesti u gradu na Vrbasu. RUDAR PRIJEDOR – BORAC 0:2 (0:1) strijelci: 0:1 Burazor (40.), 0:2 Guzina (67.), stadion: Gradski u Banjaluci, gledalaca: 800, sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica), žuti kartoni: Petrović (Rudar Prijedor), Raspudić, Guzina (Borac). RUDAR PRIJEDOR: Šarac, Vojinović, Petrović, Lolić (od 78. minuta Kovljen), Šakić (od 66. minuta Kuridža), Ćatić, Jaćimović, Gavranović (od 62. minuta Malinović), Popović, Harambašić, Marić. Trener: Zlatko Jelisavac. BORAC: Avdukić, I. Danilović, Raspudić, Ojdanić, Radoja (od 75. minuta Jagodić), Đorđević, Kukić (od 86. minuta Vejnović), Burazor, Perišić (od 83. minuta Kondić), Zekanović, Guzina. Trener: Marko Tešić.

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija
Drina : Rudar Prijedor
Borac : Slavija