Nenadić u poslednjoj sekundi doneo pobedu Srbiji
Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu nad Rumunijom, 23:22, u trećem kolu kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj 2018. Izabranici Jovice Cvetkovića golom Petra Nenadića u poslednjoj sekundi savladali su kao gosti Rumuniju i time se izjednačili sa pomenutom reprezentacijom na drugom mestu. Na početku utakmice viđena je rezultatska klackalica, međutim dobrom odbranom i realizacijom u napadu Srbija posle 20 minuta odlazi prednošću od četiri gola, 13:9. U drugom poluvremenu vođena je prava drama, Srbija je imala prednost od 22:20 na oko pet minuta do kraja, ali su lošom igrom u napadu dozvolili Rumunima da postignu dva gola za izjednačenje. Tada na scenu stupa Petar Nenadić koji na samo tri sekunde do kraja golom donosi veoma važnu pobedu u borbi za plasman na EP u Hrvatskoj. Revanš utakmica dve ekipe igra se sedmog maja od 20.00 u Kragujevcu.