Juniori BiH zapeli kad nisu smijeli: Bugarska ide na EP
Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati na Evropsko prvenstvo do 19 godina, nakon što je poražena od selekcije Bugarske rezultatom 3-1.BiH tim je i prije današnje utakmice tačno znao šta mora napraviti da bi izborio historijski plasman na Evropsko prvenstvo, a realno je bilo vjerovati da sa osvajanjem jednog boda izabranici Tonija Karačića idu na smotru najboljih 8 evropskih reprezentacija ovog uzrasta. Bugari koji su sretno osvojili bod protiv Izraela i onda još sretnije osvojili tri protiv Francuske djelovali su barem na papiru slabije od BiH, no njihov početak meča bio je kao iz snova. Igrala se tek 4. minuta kada je Georgi Rusev pogodio sa bijele tačke i donio veliko vodstvo svojoj reprezentaciji, koje je značilo da BiH mora krenuti na sve ili ništa. Sandi Hušić je skrivio jedanaesterac. Krenuo je tada BiH tim igrati znatno ofanzivnije i već do 10. minute imali su tri prilike, no Zinedin Mustedanagić i Denis Žerić nisu bili precizni. Nije vodstvo Bugarske dotuklo selekciju Tonija Karačića, ali igrali su brzopleto u želji da što prije dođu do poravnanja. Amar Suljić je u 27. minuti pogodio prečku i djelovalo je da je sreća zaista napustila BiH u tim momentima, već nakon njegove prečke, Bugari su stigli i do drugog pogotka. Nakon slobodnog udarca prvog strijelca Ruseva je pogodio Kaloyan Krastev. BiH  je do kraja prvog poluvremena prijetila, ali igra, kada se sve sabere i oduzme, nije ličila na ono što je potrebno da se postigne makar jedan gol. Bugarska je to iskoristila da riješi pitanje prolaza dalje već do poluvremena. Tri udarca ka našem golu značila su i tri gola, a treći pogodak postigao je ponovo Kaloyan Krastev. Jalovi napadi BiH nisu urodili plodom sve do 64. minute, kada je za 3-1 pogodio Ermedin Demirović. Vratilo je to barem malo nade našem timu da može doći do poravnanja i prolaza dalje, ali rezultat do kraja meča niu uspjeli promijeniti i pored nekoliko dobrih šansi. Meč je tako okončan rezultatom 3-1 za Bugarsku, koja je tako izborila plasman na Evropsko prvenstvo.