Holanđanke sigurne protiv Srbije
Rukometašice Srbije poražene su od selekcije Holandije sa 35:27 u drugoj fazi Evropskog prvenstva u Švedskoj. Poslije sjajno odigrane prve faze, mladi tim Srbije je stigao umor i povrede, te su tako protiv Holandije igrali skoro cijeli meč bez Katarine Krpež i Kristine Liščević. Povela je Srbija na početku sa 2:1 i 4:3, ali Holanđanke svojom brzom igrom su preokrenule i povećavale prednost do +5. Jovana Stojiljković je bila jedina raspoložena u tim Dragice Đurić i postigla je 50% golova u prvom poluvremenu, gdje je Holandija otišla na odmor sa +5. U nastavku Čolić je stala na gol, u napadu je proradila Marina Dmitrović i nekoliko puta je Srbija prišla na -3, ali protivnice nisu dozvolile izjednačenje i sredinom drugog poluvremena prelamaju utakmicu i odlaze na velikih +7. Pred kraj na terenu su bile djevojke koje nisu imale puno prilike, te je tako meč završen rezultatom 35:27. Ovim porazom Srbija je ostala bez šanse za plasman u polufinale, a naredni meč igraće protiv Francuske za dva dana.