U znaku Sarajki

Klubovi Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine se nalaze na zimskoj pauzi, a nakon jedanaest kola jesenjeg dijela šampionata prvo mjesto na tabeli zauzima SFK 2000 Sarajevo sa maksimalna 33 boda. Sarajke su u 11 susreta ostvarile isto toliko pobjeda uz gol razliku 104:1. Drugo mjesto zauzima Lokomotiva Brčko sa 23 boda, dok je treća Iskra sa 19.

Najviše neriješenih rezultata (2) imaju Lokomotiva i ŽOFK Gradina, dok najviše poraza imaju Modriča i Mladost (10). SFK 2000 je sa 104 postignuta gola najefikasniji tim u prvenstvu, a najmanje pogodaka postigla je ekipa Mladosti (3). Liderke na tabeli imaju i najbolju odbranu i samo su jednom vadile loptu iz svoje mreže, a Lokomotiva i Iskra su primile po 13 golova. Najviše golova primila je Mladost (102).

Armisa Kuč iz SFK 2000 predvodi listu strijelaca sa 27 postignutih golova, a prate je saigračice Selma Kapetanović (15) i Melisa Hasanbegović (13). Po osam golova postigle su fudbalerke Banjaluke Sumeja Bektaš i Dijana Cvijić, kao i Samira Goretić (Iskra) i Dajana Spasojević (SFK 2000 Sarajevo).

Najviše bodova na domaćem terenu (18) osvojio je SFK 2000 (6 pobjeda iz 6 utakmica), dok su tri boda manje ostvarili Banja Luka i Iskra (5 pobjeda, 0 remija i 1 poraz). Najlošiji skor kući imaju ekipe Modriče i Mladosti koje su ostvarile po jednu pobjedu i pet poraza (3 boda). SFK 2000 ima i najviše bodova u gostima, 15 (pet pobjeda, bez neriješenog rezultata i poraza), dok je Lokomotiva u gostima osvojila 12 bodova (4 pobjede i 1 poraz). Modriča i Mladost na gostujućim terenima nisu osvajali bodove.

U jesenjem dijelu prvenstva odigrane su 44 utakmice. 27 pobjeda su ostvarile domaće ekipe (61%), tri susreta su završena neriješeno (7%), dok su gosti ostvarili 14 pobjeda (32%).

Postignuto je ukupno 247 golova (5,61 po utakmici, jedan na svakih 16 minuta). U prvih 45 minuta utakmica postignuto je 129 golova (52,2%), a u drugih 118 (47,8%).

Najviše golova je postignuto između 41. i 50. minute (37 golova, 15%), a najmanje od 71. do 80. minute (20 golova, 8,1%). Po 24 gola (9,7%) postignuto je između 1' i 10', kao i od 11' do 20'. Od 21' do 30' postignut je 31 gol (12,6%), a između 31' i 40', te 51' i 60' mreže su se tresle po 29 puta (11,7%). Od 61' do 70' postignuto je 27 golova (10,9%), a od 81' do 90' 26 (10,5%). Igračice Premijer ženske lige BiH ove jeseni su dobile 95 žutih kartona (2,16 po utakmici, jedan na svakih 41,7 minuta). Isključenja (crvenih kartona) bilo je 10 (0,23 po utakmici, jedan na svakih 396 minuta).

11 pobjeda u nizu ostvarila je ekipa SFK 2000 Sarajevo, dok je Mladost uspjela da naniže 10 poraza (od II do XI kola).