Liščević donijela bod protiv Švedske
Rukometašice Srbije odigrale su nerješeno 30:30 sa domaćom selekcijom Švedske na Evropskom prvenstvo i kao prve u grupi idu u narednu fazu. Nakon pobjeda nad Slovenijom i Španijom, tim Srbije je odigrao odličan meč i protiv domaćina Švedske. Jaka odbrana, raznovrstan napad doveli su do toga da je na početku ekipa Dragice Đurić bila ravnopravan rival Šveđankama. Sredinom poluvremena odbrana je bila još jača, Risović je odbranila dva sedmerca, Radosavljević je bila odlična sa krila, Liščević je dobro razigravala, a Dmitrović je sjajno pogađala, te su Srpkinje imale rezultat 17:11. Tada je kod domaćih glavnu riječ preuela Izabel Gulden i do kraja prvog poluvremena uspjela je smanjiti na  -3 (18:15). U nastavku je Srbija otišla na +5, ali tada dolazi do pada, Sand i Robertson prave seriju i dovode svoje ekipu do izjednačenja, a Georgijev i Pop-Lazić prekidaju tu seriju. Kasnije se igralo gol za gol, a u tom periodu i Šveđanke stižu do vođstva. Ipak Georgijev preokreće, a Srbija je propustila dva napada za +2. To domaćin kažnjava, i stiže do prednosti na dva i po minuta prije kraja. Zatim su obje ekipe propustile po napad, kada je Risović odbrani šut Oden za pobjedu, a Lišćević je četiri sekunde prije kraja pogodila za 30:30 i važan bod. Reprezentacija Srbije prenijeće u narednu fazu tri boda, kao i Švedska, a Španija ide dalje bez bodova, gdje će ih sa po dva boda čekati Njemačka, Francuska i Holandija.