Srpkinje pobjedom nad Španijom prošle u narednu fazu
Rukometašice Srbije pobjedile su Španiju 25:23 u 2.kolu Evropskog prvenstva u Švedskoj i tako se plasirale u narednu fazu. Poslije pobjede nad Slovenijom, rukometašice Srbije čekao je meč sa Španijom i na početku se igralo gol za gol (3:3). Golovima Sanje Radosavljević rezultat je bio 7:5, a Dmitrović i Stoiljković povećavaju na +4. Mange je prekinula tu seriju, a na odmor se otišlo rezultatom 11:8. U prvih deset minuta drugog poluvremena Srpkinje su briljirale, odlične u odbrani, nekoliko puta su presjekle napad Španije, iskoristile kontranapade, a na golu je briljirala Čolić. Sve je to rezultovalo prednosti od devet golova razlike (19:10). Zatim je došlo do pada u timu Srbiju, što su Španjolke iskoristile i smanjile na 20:15.Uslijedila je kriza u napadu Srbije, Španija je polako smanjivala prednost i prišla na -3. Dmitrović je vratila na +4, onda je Čolić odbranila sedmerac,d a bi Dmitrović povećala na +5. Španija ipak opet smanjuje na -3, a u zadnji minut i po se ušlo sa 24:22.  Odlučujući gol postiže Pop- Lazić i dovodi Srbiju do pobjede od 25:23. Ovom pobjedom rukometašice Srbije obezbjedile su plasman u narednu fazu, gdje će prenijeti minimum dva boda, a meč za prvo mjesto u grupi igraju za dva dana protiv domaćina, Švedske.