Kina prva, Srbija deseta

Na Svjetskom prvenstvu u konkurenciji juniorki, godište 1998 i mlađe koje je završeno prošle noći u Meksiku, ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zauzela je deseto mjesto.
U utakmici za 10. mjesto slekcija Italije savladala je Srbiju razultatom 3:0 po setovima 25:20, 25:19 i 25:15.u meču u kome su Italijanke bile mnogo bolji rival tokom čitavog meča.
Utakmicu u Areni Verakrus posmatralo je 500 gledalaca, sudili su Siniša Ovuka iz Bosne i Hercegovine i Sabina Vite iz Nemačke. Meč je trajao 67. minuta.
U pobjedničkom timu Tery Envenovy bila je najbolji poenter sa 17. poena, a slijedila je sa 11 Giulia Melli sa 11. Kod poraženog kapiten Katarina Lazović upisala je 14, sa 9. pratila je Vanja Bukilić.
Reprezentacija Srbije predvođena trenerom Marijanom Boričić igrala je u sastavu:
kapiten Katarina Lazović, Ana Jakšić, Ljubica Milojević, Jovana Kocić, Anastasija Sekulić, Tamara radmilović, anđela veselinović, vanja Bukilić, Sara Carić,Katarina Jović, libero Sanja Đurđevi, i Jovana Mirosavljević
Zavijesu na takmičenje na SP spustile su juniorke Kine koje su u finalnoj utakmici slavile sa 3:0 po setovima 25:22, 25.22 i 25:16 protiv Ruskinja i tako osvajaju šampionski pehar namjenjen najboljoj juniorkoj ekipi svijeta i kite se zlatnim medaljama, a poraženom sastavu pripada drugo mjesto i srebreno obilježje. Bronzanu medalju osvojile su Japanke pošto je u meču za treće mjesto savladale su Tursku u taj breku sa 3:2 (19:25, 25.20, 18:25, 25:20, 15:12)