Čelik se istopio na Butmiru

Bordo ekipa odigrala je sjajnu utakmicu u kojoj je dominirala od samog početka, a nakon početne inicijative i nekoliko propuštenih prilika Sejmenović je u 18. minuti susreta sjajnim evrogolom doveo Sarajevo u vodstvo.

U nastavku prvog poluvremena Bordo pioniri su nastavili sa dominantnom igrom, ali je golman Čelika Enver Mlačo sa nekoliko dobrih intervencija održavao svoju ekipu u životu.

Dominacija Bordo tima nastavlja se i u drugom poluvremenu, a već u drugoj minuti nastavka  Nezirović nakon ubačaja sa strane povećava vodstvo Sarajeva pogotkom sa osam metara udaljenosti.

Novi šok za Zeničane uslijedio je samo četiri minuta kasnije kada je Nezirović svojim drugim pogotkom postigao treći gol za Sarajevo i donio ubjedljivo vodstvo svojoj ekipi.

Tu nije bio kraj golijadi, jer je Grgić u 46. minuti susreta fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio rašlje gola Čelika za vodstvo od 4:0 i potpuni potop gostiju iz Zenice te ujedno i konačan rezultat ove utakmice.

FK Sarajevo: Dalipagić, Džafić, Ćosić, Atić, Sejmenović, Grgić, Viteškić, Neirović, Mujkić, Korman

NK Čelik:Mlačo, Islambegović, Kovač S, Kovač T, Mahmić, Kobilica, Begić, Bašić, Durmiš, Sibalo, Bahtić

FK Sarajevo Fotos:FK Sarajevo

Radnik 10 : 1 GOŠK
Krupa 0 : 1 Sloboda
Zrinjski 1 : 2 Široki Brijeg
Mladost 0 : 3 Borac
Čelik 0 : 0 Željezničar