Vitez u paramparčad

Pionirska selekcija Željezničara je u trećem kolu zabilježila još jednu ubjedljivu pobjedu u Omladinskoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a izabranici trenera Edima Hadžialagića su u ovom kolu deklasirali Vitez. Bilo je 0:7.

Gosti su došli u vođstvo golom Mulaosmanovića u sedmoj minuti susreta, a isti igrač je ponovo pogodio mrežu Pavlovića u 15. minuti da bi u 25. bilo 0:3, a strijelac je bio Ćutahija. U 40. minuti je bilo 0:4, a strijelac je bio Grcić da bi isti igrač 11 minuta kasnije uvećao prednost Plavih.

Rezervista Nikšić je u 59. minuti postigao šesti pogodak za goste da bi konačan rezultat postavio još jedan rezervista Avdalović sa jedanaest metara u 62. minuti utakmice. Željezničar je prvi nakon tri kola sa sve tri pobjede i nestvarnom gol razlikom, 26:0 dok je Vitez peti sa tri osvojena boda.

Vitez-Željezničar 0:7

Strelci: (Mulaosmanović 7', 15', Ćutahija 25', Grcić 40', 51', Nikšić 59', Avdalović (p) 62')

Vitez: Palović (57. Karić), Stipanović (64. Voloder), Hidić, Lujić, Ramljak, Garić, Bonić (26. Kokorović), Petrović, Vujević, Stojković (35. Biletić), Badrov.

Željezničar: Kokanović (57. Šito), Fejzić (64. Rogo), Hubanić, Tabaković, Hasić, Ćutahija, Grcić (57. Nikšić), Ćorić, Mulaosmanović (53. Avdalović), Behlulović, Musić (53. Miftari).

Radnik 10 : 1 GOŠK
Krupa 0 : 1 Sloboda
Zrinjski 1 : 2 Široki Brijeg
Mladost 0 : 3 Borac