Dubrave bolje od domaćina

Gradiška-  U proteklih petnaest dana novi drugoligaš Dubrave iz istoimenog mjesta bilo je pobjednik tri  turnira zaredom. Sada su nakon eliminacije u polufinalu  prvoligaša Kozaru , u finalu Memorijala Drago Kovačević ubjedljivo savladali domaće Jedinstvo rezultatom 3:1.

Pred oko 400 gledalaca meč je počeo nervozno obostrano, pa je sudija Vukota morao situaciju dovesti u normalu žutim kartonima, a u 25 minutu je put u svlačionicu pokazao igraču Dubrava Kisinu zbog šamara suparniku, da bi nakon pet minuta isključenje zaradio i domaći Sadiković koji je kao poslednji igrač odbrane  na nepropisan način zaustavio Gavrića.

Milaković je u l6. minutu iskoristio dobar ubačaj i smjestio loptu iza ledja Hamzića. Četiri minuta kasnije Nežić izjednačuje, da bi u 29 minutu Meris Demo glavom matirao domaćeg golmana i doveo Dubrave u vodstvo.

U nastavku meča  domaćin je stvarao prilike a u 73 minutu Zorić je pobjegao cjeloj odbrani Jedinstva i sa ivice kaznenog  prostora žestoko opalio po lopti koja je završila u mreži iznad glave nespremnog Djakušića.

Igoir Pilipović, najbolji igrač Memorijala Drago Kovačević

Za najboljeg igrača ove fudbalske smotre proglašen je Igor Pilipović iz Dubrava,dok je njegov klupski drug Demo ponio titulu najboljeg strijelca.Pobjednički pehar ekipi Dubrava je uručio Dean Kovačević.

U rezimeu ovog turnira  može se konstatirati da prvoligaši Kozara i Rudar Prijedor  na pragu prvenstva  rješavaju bolno mjesto-kako postići pogodak,drugoligaš Jedinstvo ne bi u svom rangu trebao strijepiti,dok za pobjedničku ekipu Dubrava ,novajlije u drugoj ligi se može slobodno reći da će biti nerješiva enigma za starosjedioce lige.