Sutjeska potopila Goražde

Poslednja provera pred start prvenstva u prvoligaškog karavana RS, bila je uspešna,  za fudbalere Sutjeske.Fočaci su savladali komšije iz Goražda, na njihovom stadionu sa 2:3. Trener Sutjeske, Srđan Bajić je izveo novi, dosta podmla đeni sastav, u odnosu na proteklu sezonu i može biti zadovoljan izdanjem svojih izabranika, naročito u prvom delu utakmice .

Fočaci su poveli u sedmom minutu, kada se u gužvi pred golom domaćeg tima najbolje snašao Nešković i pogodio mrežu Goražda.

Sedam minuta kasnije Goraždani stižu do izjednačenja ,grešku odbrane Sutjeske je u pogodak pretvorio doskorašnji član Fočaka,Blagojević.

Novo vođstvo gostima je donio Lukić, nakon sjajne solo akcije u 29.minutu.

U 39. minutu  dosuđen je kazneni udarac za Sutjeska, a precizan sa 11 metara bio je Dejan Drakul.

U drugom delu utakmice Sutjeska je igrala u zatvorenijoj varijanti i brzim kntranapadima ugrožavala gol domaćeg tima, međutim rezultat se nije menjao.

Ipak u samom finišu utakmice tačnije u 88. minutu golman Fočaka, Jovičić je naparavi prekršaj u svom kaznenom prostoru, sudija Džemidžić je pokazao na belu tačku,  a siguraan sa penala   bio je Šuntić za konačnih 2:3.

Goražde-Sutjeska (F)  2:3 (1:3)

Gradski stadion.Gledalaca:100.Suduja. Arnis Džemidžić (Goražde). Strelci: Blagojević u 14. i Šuntić (11.m) 88. (Gorađde), a  Nešković u 7. Lukić u 29. i D:Drakul. (11.m) u 39. (Sutjeka).  Žuti kartoni: Begović i Šuntić( Gora žde),a D.Ivanović (Sutjeska)

Goražde:Ne.Ćuolv, Gluhačević, Hadžiavdić, Duhović, Begović, Đoković, Ferhatović,Šuntić, Oković, Bezdrob, Blago jević.Igrali su još:Mujanović, Ni:Ćulov, Polovina, Karović.

Sutjeska (F): Krnojelac, Milić, M.Ivanović, D.Drakul, Nešković, Limić, Dačević, A.Ivanović, Lukić, Perišić, Danilović. Igrali su još:Jovičić, D.Ivanović, B.Radović, Jojić, Lazarević

Goražde / Fitois:Fejsbukk stranica Goražda

Zvijezda 09 6 : 2 Željezničar Sport Team
Tekstilac Kort 0 : 0 Kozara
Napredak 0 : 0 Slavija