Breznica u prijateljskom meču bolja od SFK 2000

Odigrana je prijateljska utakmica između SFK 2000 Sarajevo i ŽFK Breznica.

Dobru utakmicu s puno golova i dosta zanimljivih poteza bolje su otvorile gostujuće igračice iz Pljevlja, pa su u prvih petnaest minuta tri puta prijetile, ali je golmanica SFK 2000 Sarajevo izlazila kao pobjednik. Ipak u 17. minuti za vodstvo gostujuće ekipe pogodila je Bojat Tamara, koja je danas igrala sjajno.

U 21. minuti nakon dobre akcije domaćih, Kršo je pokušala, ali njen udarac ide pored gola. Deset minuta kasnije, Vraneš je pucala, golmanica SFK odbranila, ali odbijenu loptu u gol šalje Varda. Za 0:3 osam minuta prije kraja prvog poluvremena pogodila je Jankov, kada je dobrim udarcem s distance pogodila mrežu domaće ekipe.

Pred kraj prvog poluvremena fudbalerke SFK krenule su ofanzivnije, a Kršo je imala još jednu priliku, koju je odbranila golmanica ŽFK Breznica. Do kraja prvog poluvremena domaće su ipak uspjele postići gol, nakon centaršuta sa strane Kršo je vratila loptu u sredinu, a za 1:3 pogodila je Mejrema Medić.

Prvu priliku u osmoj minuti drugog poluvremena imala je Alma Jašarević, ali njen udarac odlazi preko gola. U 58. minuti grešku zadnje linije SFK iskoristila je danas sjajna Tamara Bojat i pogodila za 1:4. Pet minuta kasnije, opet je Kršo prijetila golu gostujuće ekipe, ali istakla se golmanica Breznice i uz pomoć stative spasila gol. U 68 minuti gol za 2:4 postiže Selma Kapetanović, a nakon Selminog gola nije bilo zanimljivih situacija sve do 88. minute, kada je nakon centaršuta Amele Kršo, glavom loptu u mrežu poslala Dajana Spasojević.

Ipak to nije bilo sve, pa smo u 90. minuti vidjeli još jedan gol Tamare Bojat za konačnih 3:5.